Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Chcesz zamówić kuriera? Zobacz, jaką usługę wybrać

  • 19.09.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Chcesz zamówić kuriera? Zobacz, jaką usługę wybrać
Usługi kurierskie przydają nam się zarówno wtedy, kiedy coś kupujemy, jak i wtedy, gdy chcemy coś wysłać. Za pośrednictwem kuriera można nadawać dokumenty, prezenty czy realizować zwroty produktów zakupionych online. Z uwagi na różne potrzeby, warto wiedzieć, jaka usługa będzie dla Ciebie najlepsza.

Wysyłka dokumentów

 

W przypadku potrzeby wysłania dokumentów potrzebnych w pracy czy na uczelnię każdemu będzie zależało zarówno na bezpieczeństwie tego rozwiązania, jak i na szybkości. Usługa wysyłki dokumentów znajduje się w ofertach wszystkich firm kurierskich, a w niektórych przypadkach dokumenty mogą dotrzeć do Odbiorcy nawet tego samego dnia, a poza tym wszelkie formalności można załatwić przez internet.

 

Dodatkowo dokumenty mogą być odebrane przez kuriera w naszym domu lub miejscu pracy i dostarczone do Odbiorcy nawet do określonej godziny. Firmy kurierskie dysponują specjalnymi mocnymi i nieprzeziernymi kopertami przeznaczonymi do wysyłki dokumentów. Koperta taka jest przywożona przez kuriera odbierającego dokumenty i udostępniana za darmo. Zaleca się jednak, by dokumenty uprzednio włożyć do foliowej koszulki bądź dużej koperty – to zabezpieczy je jeszcze lepiej.

 

W sytuacji, kiedy chcemy wysłać większą ilość dokumentów, konieczne będzie skorzystanie z opcji paczki i podanie w formularzu zamówienia jej wagi oraz wymiarów. Firmy kurierskie udostępniają możliwość wysłania dokumentów zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. W przypadku, gdy Odbiorca ma jedynie podpisać dokumenty, Nadawca powinien skorzystać z dodatkowej usługi, jaką są „Dokumenty zwrotne”. Ta usługa polega na tym, że kurier dostarcza dokumenty do Odbiorcy, Odbiorca podpisuje je w obecności kuriera, a następnie przekazuje do odesłania do Nadawcy. Dokumenty zwrotne docierają do pierwotnego Nadawcy zwykle w terminie kilku dni.

 

Wysyłka niewielkiej lub dużej paczki

 

W każdej firmie kurierskiej możesz nadać zarówno niewielką, jak i dużą paczkę. Klasyfikacja paczki w konkretnej grupie jest zależna od limitów wagowych i gabarytowych ustalanych przez konkretnego kuriera. Standardowo realizowana jest wysyłka paczki sortowalnej, czyli o regularnych kształtach i wadze nieprzekraczającej 30 kg (czasami 31-32). Przesyłka sortowana powinna mieć kartonowe opakowanie bez wystających elementów, a wymienione cechy pozwolą ją automatyczne sortować. W przypadku większej wagi, nietypowego kształtu lub innego sposobu pakowania będzie trzeba skorzystać z oferty dużej paczki bądź paczki niestandardowej.

 

Wysyłka palet

 

W przypadku wielu towarów albo towarów o naprawdę dużych gabarytach czy wadze można wybrać przesyłkę paletową. Paczkę lub paczki w takiej przesyłce umieszcza się na drewnianej palecie, która może być obsługiwana przez wózek widłowy. Z reguły firmy kurierskie wymagają, by wysyłka na palecie była wykupiona dla przesyłki o wadze powyżej 30 kg.

 

Podsumowanie

 

Bez względu na zawartość przesyłki można znaleźć dogodną i korzystną cenowo metodę wysyłki kurierskiej. Ważne tylko by sprawdzić dokładnie ofertę różnych firm i znaleźć tę, która będzie w danym przypadku najtańsza. Z pewnością warto też skorzystać z oferty brokera kurierskiego Furgonetka.pl, który oferuje zdecydowanie niższe ceny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: