Poniedziałek, 24.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Czy przenośny generator prądu przyda się w domu?

  • 26.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Czy przenośny generator prądu przyda się w domu?
W domku jednorodzinnym mamy wiele różnych narzędzi. Są to chociażby kosiarka do trawy, łopaty, taczka. Czy do tych, typowo ogrodniczych sprzętów, warto dodać przenośny generator prądu? Czy taki agregat prądotwórczy ma rację bytu?

Wiele sprzętów domowych

Piła do drewna, siekiera, kosiarka, grabie, łopaty, taczki, wiadra – jest wiele narzędzi, które są na wyposażeniu w każdym domu jednorodzinnym. Mieszkańcom bloków czy kamienic są one z reguły do niczego nie potrzebne, ponieważ od koszenia trawy jest administrator lub zarządca, zaś zimą korzystają z centralnego ogrzewania. Jednak domek jednorodzinny jest dla właściciela o wiele bardziej wymagający w utrzymaniu. Wszystko trzeba robić samemu, ewentualnie przy pomocy sąsiadów. A jeżeli coś się zepsuje, to jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. I właśnie na takie okazje przeznaczony jest przenośny generator prądu. To urządzenie, które, choć nie uratuje życia, może znacząco je ułatwić. Szczególnie w kryzysowej sytuacji.

Przenośny generator prądu – sprzęt na trudne czasy

Mieszkając w domku jednorodzinnym nie trudno o sytuację kryzysową. Szczególnie latem, gdy na dworze szaleją burzą lub zimą, kiedy śnieg zasypuje wszystko wokół. Spora część osiedli jednorodzinnych budowana jest poza miastem, często gdzieś pod lasem lub między polami. Oznacza to, że nie sięga tam „miejska cywilizacja”, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Do tych drugich z pewnością można zaliczyć częsty brak prądu. Służby porządkowe z reguły najpierw zajmują się zniszczeniami w centrach miast, a dopiero potem wyjeżdżają w teren. Brak prądu nie jest niczym przyjemnym, dlatego na taką ewentualność trzeba się odpowiednio szybko przygotować. Najlepiej jest to zrobić zaopatrując się w przenośny generator prądu. Takie urządzenie pomoże nam przetrwać te kilka godzin, lub kilka dni, bez większych strat. Mamy tu na myśli oczywiście jedzenie w lodówce i zamrażalniku, które szybko się zepsuje bez dopływu prądu.

Przenośny agregat prądotwórczy – różne modele

Przenośny generator prądotwórczy najlepiej kupić przed sezonem burzowym lub zimowym, by nie dać się zaskoczyć pogodzie. W sklepach z agregatami, np. Agregaty.com.pl, możemy wybierać spośród wielu modeli. Pierwszą i najważniejszą różnicą jest rodzaj zasilania. Najpopularniejsze są generatory prądotwórcze na benzynę oraz olej napędowy. Należy również patrzeć na pojemność zbiornika paliwa, jego zużycie czy czas pracy. Od tych parametrów zależy cena, jaką będziemy musieli zapłacić za agregat oraz jego waga. Odpowiadając na pytanie z tytułu: czy przenośny agregat prądotwórczy przyda się w domu, mówimy: zdecydowanie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: