Kilka sposobów na domowy recykling DIY – Orły Recyklingu

  • 30.07.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kilka sposobów na domowy recykling DIY – Orły Recyklingu
Nasze społeczeństwo, pochłonięte technologiami, kolejnymi ulepszeniami do swoich telefonów, szałem zakupów kolejnych rzeczy, których nie użyje więcej niż jeden raz, generuje w ten sposób wiele śmieci dookoła. Ekolodzy alarmują, że nasza planeta nie przetrwa długo takiej formy eksploatacji. Co każdy z nas może zrobić, aby przedmioty zyskiwały drugie życie?

Użyj ponownie w innej wersji

Zanim wyrzucimy niepotrzebne rzeczy do pojemnika na recykling w Krakowie, pomyślmy czy nie możemy im nadać innego przeznaczenia. Bez konieczności czasochłonnych przeróbek. Stare kalosze albo wielkie wazy do zup mogą posłużyć jako oryginalne osłonki na doniczki. Flakony po perfumach łatwo przerobimy na dyfuzory zapachowe, wlewając olejki eteryczne i wkładając weń patyczki do szaszłyków. Lekko obity kubek, z którego niebezpiecznie jest pić może stać się wazonikiem na polne kwiaty, a końcówką papieru prezentowego możemy obłożyć książkę z okładką zniszczoną czasem.

Zużyj do końca

Skończyła się pasta do zębów, więc opakowanie najlepiej jest wyrzucić. Ale czy na pewno zużyliśmy cały miętowy żel? Zawsze dokładnie sprawdźmy czy cała zawartość opakowania została przez nas opróżniona. Podobnie z kartkami papieru. Czy na pewno wycisnęliśmy je „do cna”? Tył zadrukowanej części może nam posłużyć jako kartka do zapisków czy rozrysowania tygodniowego dnia pracy. Opakowanie foliowe po papierze toaletowym może z kolei stać się naszym workiem na plastikowe odpady, podlegające recyklingowi w Gdyni i innych miastach Polski.

Przerób to, co niewygodne

Powyższa rada nie dotyczy tylko ubrań, choć najczęściej to materiały z włókien są przez nas powtórnie wykorzystywane. Ornamentowe elementy starej firanki możemy doszyć do nudnego fotela, tworząc w ten sposób nową odsłonę tapicerki mebla. Posiadasz filtry do ekspresu przelewowego, który wyrzuciłeś kilka lat temu? Świetnie! Możesz z nich zrobić ciekawe ozdoby, jak np. sztuczne kwiaty. Stara butelka po winie, może być w kilka chwil przerobiona przy użyciu farby w sprayu na stylowy wazon do salonu. Będąc kreatywnym z łatwością zostaniesz Orłem Recyklingu!

Nie marnuj swojego czasu

Nie tylko przedmioty są marnowane, ale również Twój czas, który możesz przeznaczyć na zabawę z psem, własnoręczne przygotowanie domowego posiłku dla rodziny czy samodzielne wykonanie obrusu. Dobrze jest więc wykorzystywać go mądrze i użyć rozwiązań, które daje nam współczesny świat, jak np. wyniki plebiscytu Orły. W 58 różnych branżach możesz znaleźć w każdym mieście w Polsce obiektywnie najlepszych specjalistów z danego działu. Nie ma potrzeby tracić czasu na analizę komentarzy na forach internetowych, telefony do znajomych czy badawcze maile. Wyniki plebiscytu Orły oparte są o średnią ocen ze wszystkich portali internetowych, obliczaną w danym roku kalendarzowym, by ciągle weryfikować kolejne przedsiębiorstwa. Razem z Orłami znajdziesz najlepszych hydraulików, weterynarzy, kosmetyczki czy stolarzy, a wystarczy do tego kilka ruchów komputerową myszką.

Dlaczego Orły?

Plebiscyt branżowy Orły już od 2018 roku wyłania najlepszych przedsiębiorców w kraju. Co ciekawe, o wynikach decydują sami klienci, wystawiając oceny na Google Maps, Zumi, Facebook czy nawet Ceneo. Organizatorzy, przy użyciu skryptu komputerowego, przeczesują całą sieć w poszukiwaniu wymienionych opinii liczbowych. Są one najbardziej wymierne i dają możliwość rzetelnego porównania ze sobą przedsiębiorców w danej branży. Na listę laureatów dostają się tylko ci, którzy otrzymają notę równą lub wyższą liczbie 8, w skali 10-punktowej. Widać więc, że wybierając Orła, nawiązujesz współpracę z najlepszym.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: