Czwartek, 24.01.2019

Bezpieczeństwo oczami mieszkańców

  • 9.02.2018, 14:17
  • redakcja
Bezpieczeństwo oczami mieszkańców
Podziel się:
Oceń:
Policjanci sprawdzili jakie zagrożenia w 2018 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczają goście i mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

W styczniu bieżącego roku starogardzcy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 52 zgłoszenia, z czego 28 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Internauci zgłosili również  10 miejsc, w których kierujący nieprawidłowo parkują swoje pojazdy, a 5 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Takim dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony jest fakt, że w zdecydowanej większości naniesione na mapę zgłoszenia pokrywają się i dotyczą tych samych miejsc. Wskazywane przez internautów zagrożenia są również zbieżne z informacjami uzyskanymi przez funkcjonariuszy w trakcie organizowanych debat społecznych z mieszkańcami.

W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w styczniu br. zgłoszeń, policjanci potwierdzili 41 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 22 oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów na terenie Starogardu Gdańskiego.

Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania. Podsumowując, starogardzcy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe