Czwartek, 24.01.2019

W kolejce po zdrowie... Operacja zaćmy w 2021 roku, endoprotezoplastyka stawu biodrowego w 2020 roku?

  • 10.02.2018, 10:50
  • redakcja
W kolejce po zdrowie... Operacja zaćmy w 2021 roku, endoprotezoplastyka stawu biodrowego w 2020 roku?
Podziel się:
Oceń:
Zima to okres, w którym narażeni jesteśmy na różnego typu zachorowania. Zmiany temperatur, ciśnienia i pogody nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Gdy już zachorujemy, rzeczą oczywistą jest udanie się do lekarza. A co jeśli w recepcji usłyszymy, że najbliższy termin przypada za kilka miesięcy lub za kilka lat? W takich przypadkach pozostaje jedynie wybrać domowe sposoby i leczyć się samemu lub skorzystać z wizyty prywatnej. Jeśli choroba jest dużo bardziej poważna, pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać w kolejce. Sprawdziliśmy, jaki jest czas oczekiwania do danego specjalisty w Starogardzie Gdańskim, a także ile czasu czeka się na wybrany zabieg.

Gdy dopadnie nas zwykłe przeziębienie, sytuacja nie jest podbramkowa, ale co w przypadku, gdy choroba okaże się poważniejsza? Ile czasu spędzimy w kolejce do okulisty, endokrynologa, ginekologa, czy ortopedy? Z taki zapytaniem udaliśmy się do starogardzkiego szpitala.

Operacja zaćmy dopiero za 3 lata? 
Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że najdłużej czekać muszą ci, którzy chcą się zarejestrować na zabieg zaćmy. Tutaj okres oczekiwania wynosi około 3 lat. Najbliższe wolne terminy na ten zabieg są dopiero w październiku 2021 roku dla kategorii stabilnej. Sytuacja ma się zupełnie inaczej w przypadku osób, które z zabiegu skorzystać musza pilnie. Okres oczekiwania dla takich osób wynosi około dwóch miesięcy. 
- Trwa weryfikacja kolejki oczekujących. Pacjenci, którzy mieli wyznaczony termin zabiegu na maj 2020 roku, zostają przesunięci na luty 2018 roku. Zostało nam do zweryfikowania jeszcze półtora roku – mówi Magdalena Jankowska z Kociewskiego Centrum Zdrowia. 
Do 2020 roku poczekać muszĄ osoby, które cierpią na zwyrodnienie stawu biodrowego. W ich przypadku konieczna jest endoprotezoplastyka, na którą przyjdzie im poczekać jeszcze 2 lata. W przypadkach pilnych zabieg zostanie wykonany po około 6 miesiącach od zgłoszenia. 
Rok mniej poczekać zmuszeni są pacjenci, którzy zmagają się ze stawem kolanowym, albowiem zabiegu spodziewać mogą się dopiero na wiosnę 2019 roku. Około miesiąca trzeba poczekać w sytuacji pilnej. 

6 miesięcy w kolejce do ortopedy 
Bardzo długo poczekamy w kolejce do ortopedy. Najbliższe wolne terminy przypadają na czerwiec bieżącego roku. Trochę krócej, bo około trzy miesiące trzeba czekać na wizytę u okulisty, a także w poradni leczenia zeza. W cierpliwość uzbroić powinny się osoby, które planują zarejestrować się na wizytę u kardiologa, gdyż czas oczekiwania wynosi również około trzech miesięcy, z wyjątkiem przypadków pilnych, kiedy na wizytę umówimy się po 2 miesiącach. 

Więcej na ten temat znajdziecie w aktualnym Wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stg
Stg 11.02.2018, 19:38
Przez te terminy czlowiek oslepnie ogluchnie wkoncu padnie no chyba ze ladna kase zapkacimy za badania i leczenie prywatne wtedy mamy wszystko od reki robione ..to jest panstwowy chwyt leczenie prywatne a i tak co miesiac skladki nam pobieraja i to nie male kwoty
ada
ada 10.02.2018, 19:03
Zachodzi więc proste pytanie po co płacić składki jak i tak się dzięki nim nic nie ma...
.
. 10.02.2018, 19:58
To nie płać. A odpowiedź na to pytanie nadejdzie szybko listem poleconym.
tadek
tadek 10.02.2018, 12:58
.Regularnie płacę wszystkie składki idę do lekarza jak już nie mam wyjścia i muszę znosić fochy personelu medycznego oczywiście nie każdy taki jest.Zauważyłem, że nawet jak prywatnie idziesz i płacisz to część lekarzy nie ma dla ciebie ani zbyt dużo czasu ani minimum szacunku.
..
.. 10.02.2018, 20:02
Bo nie płacisz za uprzejmość tylko za kompetencje i skuteczność.
,,.
,,. 10.02.2018, 21:09
Jaka skuteczność??, co lekarz to inna diagnoza i to ma być prywatne leczenie??, nabijanie im kabzy
.
. 10.02.2018, 22:49
To po co łazisz do lekarza?
Czosnek se kup lepiej.
tygx
tygx 10.02.2018, 20:52
Której nie ma.

Pozostałe