Czwartek, 24.01.2019

Kiedy skończy się gehenna mieszkańców? 50 ulic wciąż czeka na remont

  • 9.02.2018, 09:12
  • redakcja
Kiedy skończy się gehenna mieszkańców?  50 ulic wciąż czeka na remont
Podziel się:
Oceń:
30 stycznia Prezydent Miasta zatwierdził uaktualnioną listę ulic przeznaczonych do tymczasowego utwardzenia płytami Yomb. Do 13 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i zastrzeżenia do przyznanej punktacji poszczególnym ulicom oraz prosić o szczegółowe wyjaśnienia kryteriów, jakie zadecydowały o takiej, a nie innej pozycji ulicy na liście rankingowej.

Do 2020 roku miasto zaplanowało utwardzenie 5 ulic. Zaczęło się od ulic Dobrzańskiego oraz Słonecznej. W tym roku zaplanowane do utwardzenia są sięgacze ulicy Dąbka, przy których mieszka 404 starogardzian. Ulice Sucharskiego i Grzybka to plan na lata 2018-2020. Do 2020 roku Miasto przeznaczy na to zadanie ponad 1,6 mln zł.
Na liście znalazło się łącznie 50 ulic. W kolejce na remont czekają m.in. ulice: Legionów, Szarych Szerwgów, Łabędzie, Górskiego, Jagodowa, Kopicza, Rodzinna, Korytybska, Leśna, Asnyka, czy Szpitalna. 
 

_redakcja

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Milus
Milus 14.02.2018, 09:07
Jesli chodzi o nawierzchnie dróg to w powiece starogardzkim czas sie zatrzymal...
Na ul grzbka i swietojanskiej wysypano teraz gruz na dziury. I sytuacja jest teraz taka ze całe cegły leżą na drodze - uszkodzić opone, felge mozna bardzo latwo a rowerem sie nie da przejechac. Pieszo to wiadomo jak na placu budowy duże kroki trzeba dawac..

Czas sie zatrzymal. Działki sprzedane, podatki pozbierane i na tym koniec.
olo
olo 10.02.2018, 21:10
proszę nie nazywać ułożenia płyt remontem nawierzchni
ktob
ktob 10.02.2018, 08:35
Fajnie, że piszemy, zwracamy uwagę na inne ważne ulice. Ale tak naprawdę, UM z radą miejską mają to gdzieś,oni maja swoje priorytety.
Jak dzwonię i proszę o wyrównanie ulicy to słyszę" Panie ale to kosztuje" " Są inne jeszcze gorsze ulice". Biurwa mać !!! Mamy XXI wiek.
.
. 9.02.2018, 16:32
Jumby to będzie dopiero gehenna, jak suweren zacznie po nich sapierdalać autami. Jeszcze zatęsknicie za tym klepiskiem.
Młoda mama
Młoda mama 9.02.2018, 16:18
Ul.Hermanowska nie ma zbyt wielu mieszkańców zameldowanych , ale są przy niej Rodzinne ogródki działkowe . Przybywają tu mieszkańcy samochodami , rowerami , rodzice z wózkami , niepełnosprawni ...itd. Przyjeżdżają przejezdni do schroniska dla bezdomnych zwierząt tą właśnie drogą piachową bez chodnika i bez ścieżki rowerowej .
ogrodnik
ogrodnik 16.02.2018, 09:27
Na ogródki działkowe to niech pieszo przychodzą lepiej a nie autami.
tymczasowa prowizorka
tymczasowa prowizorka 9.02.2018, 15:37
Lubichowska 70lat chodnik po jednej stronie po drugiej plyty i przejscie dla pieszych do dentysty
Marylka
Marylka 9.02.2018, 15:31
To samo ulica krótka w jablowie, kratery jak na księżycu dramat ku#wa
Budyń
Budyń 9.02.2018, 14:41
Chciałem napisać o ul. Kalinowskiego w Żabnie ale szkoda klawiatury.
Kolo
Kolo 10.02.2018, 08:31
Dodam, że ul Kalinowskiego w Żabnie jest oznaczona jako szlak turystyczny PTTK ale nie polecam, chyba że ktoś lubi surviwal. Urazy kostek lub kolan pewne a roweru to szkoda.
Kratery, że NASA może lądowanie na księżycu kręcić.
wew
wew 16.02.2018, 09:27
To kalinowski ma ulicę?
ja
ja 9.02.2018, 14:17
To tymczasowe utwardzenie to na ile lat ? 30-40 ? Bo taki jest standard gdy mowa o czymś tymczasowym
Re
Re 9.02.2018, 12:27
Tam idąc pieszo można nogi połamać
mieszkaniec wsi
mieszkaniec wsi 9.02.2018, 12:12
Może byście wzięli się za drogę dla wsi? W Jabłowie za torami skręcając w prawo na Grabowiec droga jest koszmarna. Tam serio lepiej przejść się pieszo niż jechać samochodem. Dziura, dziurę pogadania. Chyba czas powysyłać do Miasta rachunki za naprawę aut ;)
zniesmaczony
zniesmaczony 16.02.2018, 08:46
Na tamtą drogę to nawet ciągnika szkoda... Wiele lat obiecywano utwardzenie tej drogi ale odcinek od torów należy do Gminy Starogard, od strony Jabłówka (gm. Bobowo) coś się dzieje i chociaż płyty są

Pozostałe