Czwartek, 24.01.2019

Gęsty dym wydobywał się drzwiami i oknami. Strażacy ewakuowali mieszkańców

  • 8.02.2018, 09:38 (aktualizacja 08.02.2018 13:09)
  • redakcja
Gęsty dym wydobywał się drzwiami i oknami. Strażacy ewakuowali mieszkańców OSP Zblewo
Podziel się:
Oceń:
Zapach gryzącego dymu obudził część mieszkańców domu wielorodzinnego w miejscowości Semlinek w gminie Zblewo. W piątek, 2 lutego około godziny 3. nad ranem w piwnicy wybuchł pożar. Na miejsce natychmiast skierowano kilka zastępów straży pożarnej. Pożar ugaszony został około godziny 5. Żaden z mieszkańców budynku nie ucierpiał.

Strażacy na miejscu zdarzenia zastali pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym. Piwnica była bardzo zadymiona, a z okien wydobywał się gęsty dym. 
- Jedna rodzina sama ewakuowała z budynku jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, drugą rodzinę ewakuowali ratownicy z OSP – poinformowała kpt. Karina Stankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. - Żadna z osób nie została poszkodowana. Dym wydobywał się z okien piwnicy i drzwi wejściowych do budynku. Strażacy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wprowadzili prąd gaśniczy w natarciu na palący się opał. Jednocześnie zostało odłączone zasilanie energetyczne budynku. Pożar w piwnicy zlokalizowano i ugaszono. Przewietrzono pomieszczenia za pomocą agregatu oddymiającego, sprawdzono piwnice oraz przylegające pomieszczenie na obecność tlenku węgla. Po akcji sprawdzono kamerą termowizyjną pomieszczenie piwniczne – dodaje kpt. Karina Stankowska. 
 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe