Czwartek, 24.01.2019

Praca wre. Widać już pierwsze efekty

  • 7.02.2018, 10:26
  • redakcja
Praca wre. Widać już pierwsze efekty
Podziel się:
Oceń:
Przebudowa ulicy Gajowej w Pinczynie idzie pełną parą. Jej obecny stan, choć remont nadal trwa, zmienił się diametralnie i już cieszy oko mieszkańców, którzy czekają na efekt końcowy. Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę kwietnia bieżącego roku.

Przebudowa ulicy Gajowej jest kompleksowa i całościowa. Inwestorzy na bieżąco czuwają nad wykonaniem dodatkowych prac, których na etapie projektowania nie można było przewidzieć. Teraz pod ziemią zostanie położona instalacja pod światłowód. 
Już na początku stycznia Gmina Zblewo podpisała umowę na wykonanie niezbędnych robót uzupełniających, które właśnie trwają. 
- Konieczne było podpisanie aneksu terminowego do umowy z wykonawcą inwestycji tj. firmą PBD. Dokument podpisano 31 stycznia i przesunięto w nim termin wykonania zadania do 15 kwietnia 2018 r. Powodem tego były m.in. niezależne zarówno od inwestora, jak i od wykonawcy - opóźnienia  związane z przekazaniem placu budowy pod przebudowę kolizji energetycznych – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Gminy w Zblewie. 

Więcej na ten temat przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 

_redakcja

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

japan
japan 17.02.2018, 18:51
artur zapomnales o drodze z kleszczewa do zawady
pwael
pwael 17.02.2018, 18:44
a jak droga kleszczewo - zawada
Juhas
Juhas 8.02.2018, 08:15
do
tu nie chodzi w tej chwili o utwardzenie lecz o wyrównanie tego co zostało zdewastowane po ciężkim sprzęcie który jeździ do dzisiaj.A tak wogóle to wiem komu zależy na to aby zrobić ze Sportowej ulicę jednokierunkowej więc................
Babajaga
Babajaga 7.02.2018, 16:40
Wszystko ładnie pięknie aczkolwiek jest jedno ale......
Kto uporządkuje inne ulice i osiedle??????
Gdy rozpoczął się remont (od lat wyczekiwany) ciężki sprzęt typu ciężarówki, koparki ,tiry z kruszywem itp. bardzo zniszczyły pobliskie drogi i osiedle np. Osiedle Przy Rondzie gdzie wspomnę jest to nowo powstałe, droga tam została ładnie wyrównana i nasypana kamyczkiem dziś już niestety tak nie wygląda woła o pomstę do nieba. I kto to teraz naprawi? Gmina? Wywnioskuję że nie gdyż nie będzie na to jakichkolwiek funduszy.
Ale najważniejsza jest GAJOWA !!!! A inne to już się ie liczą czy jak?
Bo co Dekpol dał kasę????
Inne drogi to też za pięknie nie wyglądają. Weźmy taką Nowodworską tam wyczynem nr 1 jest ominięcie jakiegokolwiek pojazdu. Natomiast ul Pałubińska do ul Nowodworskiej to tam jest super dziura na dziurze i dziurą pogania!!!!
Jestem zawiedziona/ny. Szok!!!! Jedna ulica kosztem 3. I to ma być sprawiedliwość!!!????
z piernika chatka
z piernika chatka 7.02.2018, 17:01
dobrym rozwiazeniem byloby wprowadzenie drogi jedno kierunkowej na ul. Sportowej, od ul. Semlinskiej i wyjazd Os. przy Rondzie wlasnie, sportowa jest waska a ten wariant by dobrze rozwiazal sytuacje.
kiedys i osiedle przy rondzie sie doczeka jakiegos utwardzenia, nowe osiedle dopiero sie buduje wiec nie warto ukladac kostki czy lac asfaltu.
Bajabongo
Bajabongo 7.02.2018, 13:02
To tylko czekać jak Sebiksy w VW i Janusze w Passeratich wylądują w czyimś ogrodzie. Zapier... aż strach tam chodzić

Pozostałe