Czwartek, 24.01.2019

Pobiegli z pomocą...

  • 17.01.2018, 10:54
  • redakcja
Pobiegli z pomocą...
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę w Starogardzie Gd. odbył się drugi bieg na dystansie 5 km pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. W biegu uczestniczyło razem 90 osób. Organizatorem tego wydarzenia był Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides.

Zawodnicy jeszcze przed biegiem mieli okazję zmierzyć sobie poziom cukru we krwi oraz ciśnienie, co było możliwe dzięki pielęgniarkom z Kociewskiego Centrum Zdrowia. 
Punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczął się start honorowy biegu, a chwilę później na sygnał gwizdka zawodnicy wystartowali na 5 km. 
Bieg miał charakter rekreacyjny, choć znaleźli się tacy, którzy wyraźnie chcieli poczuć smak sportowej rywalizacji. Po wyczerpującym biegu uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a następnie udali się na zasłużony poczęstunek.
Chwilę później każdy z uczestników miał okazję posłuchać wykładu lekarza ginekologa Łukasza Rajcy na temat leczeniu cukrzycy u kobiet w ciąży, a także zobaczyć pokaz pierwszej pomocy, który poprowadził ratownik KCZ Patrykowi Ronczkowskiemu. 
Następnie dietetyk Maciej Ciechanowski opowiadał o diecie kobiet ciężarnych z cukrzycą. Na koniec odbyło się losowanie nagród dla uczestników biegu. 
Dzięki wsparciu wszystkich uczestników udało się zebrać 2240,20 zł. 
- Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides pragnie serdecznie podziękować lokalnym partnerom, bez pomocy których impreza nie miałaby tego wymiaru. Dziękujemy serdecznie za bezinteresowne zaangażowanie i poświęcony czas  - zaznacza Lucyna Petka z SKL Filipides. 

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe