Piątek, 15.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Most niebezpieczny dla użytkowników. Czy znajdą się pieniądze na jego remont?

  • 2.12.2017, 09:25
  • redakcja
Most niebezpieczny dla użytkowników. Czy znajdą się pieniądze na jego remont?
Podziel się:
Oceń:
Na północ od Skarszew leży wieś o nazwie Wilcze Góry, do której prowadzi stary, drewniany most. Jeszcze prowadzi, bo już wkrótce może zostać zamknięty ze względu na bardzo zły stan techniczny - alarmują mieszkańcy. Obecnie przeprawa nad rzeką Wietcisą znacznie skraca drogę do gospodarstw we wsi. Władze gminy dokonały tymczasowej naprawy, lecz zapowiadają, że to kosztowna inwestycja na następną kadencję.

Do naszej Redakcji napisała jedna z rozżalonych mieszkanek wsi Wilcze Góry. Pani Kinga poinformowała, że już wkrótce, ze względu na bardzo zły stan techniczny, jedna z dróg prowadzących do wsi może zostać zamknięta. 

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Projekt o niebagatelnej wartości 
Według mieszkańców niewielkiej miejscowości, most od niemal 17 lat nie był poddawany żadnym modernizacjom. Przeprawa starą kładką jest najszybszą formą dostania się do gospodarstw, a zarazem jedną z najbardziej uczęszczanych dróg, z której korzystają mieszkańcy, jak i turyści udający się w sezonie letnim nad jezioro Krabusin. 
- Mieszkańcy i sołtys wsi zgłaszali problem mostu. Odbyło się spotkanie z burmistrzem i okazało się, że problem mostu był już znany poprzednim władzom i został on uwzględniony w uchwale. Do roku 2020 na jego remont miało zostać przeznaczone około 250 tys. zł. Został nawet wykonany projekt za 60 tys. zł i na tym sprawa stanęła. Niestety most należny naprawić lub wymienić natychmiast – opisuje nam całą sytuację pani Kinga. 

Mieszkańcy bez siły przebicia 
Podczas tego samego spotkania głosowaniu poddano remont mostu i placu zabaw w sąsiedniej wiosce. Zdecydowaną większość głosów otrzymał most. 
- Jeszcze przed zimą miały być wykonane „jakieś” prace. Skończyło się na oznakowaniu. Każdy rozsądny człowiek widząc most uzna, że zagraża on nie tylko bezpieczeństwu i zdrowiu, ale także życiu ludzi, którzy tam mieszkają. Przykład przyjazdu karetki pogotowia, straży pożarnej… Wieś liczy 8 numerów(...). 

Inwestycja na kolejną kadencję 
Władze gminy problem doskonale znają, lecz jego zażegnanie wiąże się z olbrzymimi kosztami. 
- Most jest w złym stanie od wielu lat, niestety koszt naprawy sięga nawet miliona złotych – tłumaczy Jacek Pauli, burmistrz gminy Skarszewy. - Gmina będzie starała się pozyskać dofinansowanie. W chwili obecnej zgodnie z zapewnieniami została zmieniona organizacja ruchu na moście - wytyczono jeden pas ruchu, aby nie obciążać go nadmiernie (...). 


Więcej o tej sprawie przeczytacie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej! 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala
Ala 4.12.2017, 21:32
no ej, ale te zdjęcia są przed remontem co gmina już zrobiła niedawno! dlaczego daliście stare, nowe niech zrobią !
Jan Kwiatek
Jan Kwiatek 2.08.2018, 21:46
Nowe zrobione można zobaczyć na fc u Jan Kwiatek
Helena
Helena 2.12.2017, 13:16
To nie jedyny most w złym stanie, na ulicy Polnej w Skarszewach również jest mostek bez barierki .Na nic nie ma pieniędzy, ale na nową hale za 10mln i nowe przedszkole za 4mln kasa jest.Budynki należące do miasta są często w fatalnym stanie i również nie ma na ich remont a masa lokatorów nie płaci za czynsz.W telewizji trąbią, że brakuje rąk do pracy i trzeba sciągać pracowników z innych państw, a nasi zamiast się wziąć do pracy wolą wypoczywać.
Jan Kwiatek
Jan Kwiatek 2.08.2018, 21:47
Na Halę i przedszkole Gmina wzięła kredyty bo inaczej skąd pieniądze
Gosc
Gosc 4.12.2017, 20:37
Ten jest wazniejszy do remontu

Pozostałe