piątek, 26 kwietnia 2024 00:30

VI Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym

W dniach od 3 do 5 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Stylu Wolnego w Brzegu Dolnym. W zawodach wystartowało 212 najlepszych zawodników z całej Polski, łącznie 56 klubów. Powiat starogardzki reprezentowali zawodnicy klubu UKS Olimpik Lubichowo.

Zawodnicy UKS Olimpik Lubichowo wrócili z Mistrzostw Polski z medalami.
Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Miłosz Gort, który startował w kategorii wagowej do 59 kg. Miłosz podczas zawodów wygrał trzy walki, w czwartej musiał uznać wyższość zawodnika LKS Orzeł Namysłów - Krystiana Krupińskiego, ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików. W walce o trzecie miejsce nie dał jednak szans zawodnikowi z KS Agros Zamość.
Również w wadze do 59 kg medal wywalczył Szymon Schilling.
- Zawodnik ten stoczył cztery walki, dwie zdecydowanie wygrywając przez „tusz”, w dwóch ostatnich zabrakło trochę szczęścia. Szymon jest zawodnikiem walecznym i ambitnym, co daje nadzieję na przyszłoroczne mistrzostwa – mówi Seweryn Murawski, prezes UKS Olimpik Lubichowo.
W kategorii wagowej do 100 kg walczył Kacper Szyca. Zapaśnik zwyciężył w trzech walkach przez położenie na łopatki, dopiero w walce finałowej przegrał na punkty z zawodnikiem UKS Grunwald Plewiska - Marcinem Czosnowskim.
Klub UKS Olimpik uplasował się na 16. miejscu w klasyfikacji drużynowej, rywalizując z 56 klubami.