Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Powiat starogardzki nagrodzony w konkursie "Piękna Pomorska Wieś"

  • 7.11.2017, 11:10
  • redakcja
Powiat starogardzki nagrodzony w konkursie "Piękna Pomorska Wieś"
Podziel się:
Oceń:
Rozstrzygnięty został konkurs "Piękna Pomorska Wieś". Wśród laureatów znalazła się miejscowość Mały Bukowiec w gminie Zblewo, która zdobyła II miejsce. W kategorii Najpiękniejsza Pomorska Zagroda trzecie miejsce zdobyli państwo Kamila i Piotr Sokołowscy z Jabłowa w gminie Starogard Gdański.

W kategorii najpiękniejsza wieś wygrało Wróblewo w gminie Stary Dąb. Na drugim miejscu uplasowała się wieś Mały Bukowiec w gminie Zblewo, a na trzecim Lubiszewo w gminie Nowy Dwór Gdański. Poziom konkursu był tak wysoki, że komisja oceniająca przyznała również trzy wyróżnienia. Otrzymały je Węsiory w gminie Sulęczyno, Świetlino w gminie Łęczyce oraz Brzeźno Szlacheckie w gminie Lipnica.

Wieś piękna pod wieloma względami
Gala odbyła się w Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Nagrody zwycięzcom wręczył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
– Jest mi niezmiernie miło, że tu, w Sali im. Lecha Bądkowskiego już po raz kolejny spotykamy się, aby świętować wybór najpiękniejszej wsi i zagrody na Pomorzu – powitał zaproszonych gości Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. W etapie wojewódzkim plebiscytu rywalizowało 13 wsi oraz zagród. Przy ocenianiu wsi komisja brała pod uwagę aspekty krajobrazowe i ekologiczne. Oceniane również były działania integrujące lokalną społeczność oraz pielęgnowanie tradycji. – Chcę z całego serca pogratulować laureatom. Jestem przekonany, że ta rywalizacja ma pozytywne oblicze. Mobilizuje lokalne społeczności do współpracy, pokazania się z jak najlepszej strony. Te dobre wzorce i praktyki, jakie dzięki niej powstają, to nasza pomorska wizytówka. Warto ją pokazywać nie tylko na Pomorzu, ale i w całej Polsce – dodał marszałek.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

 

Zagroda z Jabłowa
Najpiękniejsza Pomorska Zagroda to zabudowania Katarzyny i Henryka Hamernik z miejscowości Leśno-Wybudowanie w gminie Brusy. Drugie miejsce zajęła zagroda Anny i Jerzego Król z Kożyczkowa w gminie Chmielno, a trzecie Kamili i Piotra Sokołowskich z Jabłowa w gminie Starogard Gdański. Przyznano również trzy wyróżnienia. Otrzymali je Beata i Marek Opitz z Żelichowa w gminie Nowy Dwór Gdański, Ewa i Gustaw Fiedorkiewicz z Rybna w gminie Gniewino oraz Elżbieta i Tadeusz Małodzińscy z Radostowa w gminie Subkowy.
Wszyscy nagrodzeni otrzymali liczne brawa, ale największą owację dostał dziecięcy zespół Źródło, który dał wzruszający koncert starosłowiańskich pieśni. Goście mogli również skosztować tradycyjnych pomorskich specjałów kulinarnych.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antykaz
Antykaz 10.11.2017, 15:35
Komentarze znikły ?
Ciekawe na czyje zlecenie ?
Nie ma wolniści słowa ?
To po co jest miejsce na komentarze ?

Pozostałe