Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Charytatywny Koncert Jesienny

  • 10.11.2017, 06:06
  • redakcja
Charytatywny Koncert Jesienny
Podziel się:
Oceń:
Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na ,,Charytatywny Koncert Jesienny dla Marty i Kubusia". Dziś, 10 listopada o godzinie 19.00 w kinie ,,Sokół" wystąpią Orkiestra Kameralna ,,Pro Simfonica" i zespół wokalny ,,Singers Novi" pod batutą Wojciecha Gdańca. Wstęp wolny.

Członkowie orkiestry ,,Pro Simfonica" to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Zespół wykonuje muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale ma w swoim repertuarze również utwory lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym - Wojciecha Gdańca.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Zespół wokalny ,,Singers Novi" funkcjonuje najczęściej jako chór czterogłosowy mieszany, w którym śpiewają głosy żeńskie: soprany, alty oraz męskie: tenory i basy, choć na potrzeby niektórych utworów poszczególne głosy dzielą się jeszcze na kilka samodzielnych partii. Śpiewają oni muzykę a cappella oraz z towarzyszeniem orkiestry ,,Pro Simfonica", wykonując utwory zaczerpnięte z gatunków muzycznych, takich jak: jazz, gospel, muzyka filmowa, musicalowa.

Podczas kolejnego występu ,,Pro Simfonici" i ,,Singers Novi" - 10 listopada 2017 roku odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Marty Marchewicz oraz Kubusia Klein.

_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hela
Hela 13.11.2017, 20:22
Duzo zdrowia dla tych cudownych dzieciaczkow. Martusia zawsze usmiechnieta, Kubus syneczek mamusi . Wspaniale dzieci ☺

Pozostałe