Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Policja podsumowuje akcję „Znicz 2017”

  • 4.11.2017, 10:55
  • redakcja
Policja podsumowuje akcję „Znicz 2017”
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze starogardzkiej komendy zakończyli działania „ZNICZ 2017". Podczas tegorocznej akcji o nasze bezpieczeństwo w powiecie dbało łącznie ponad 160 policjantów. Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie powiatu starogardzkiego tegoroczna akcja przebiegała w miarę spokojnie.

Tegoroczna akcja „ZNICZ 2017" rozpoczęła się już w piątek 27 października i trwała do 2 listopada. W tym czasie policjanci częściej niż zwykle patrolowali tereny przyległe do cmentarzy oraz newralgiczne skrzyżowania i główne szlaki komunikacyjne. Wszystko po to aby ułatwić pieszym i kierującym bezpieczne dotarcie do celu.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

W miniony piątek rozpoczęła się również kampania informacyjno-edukacyjna "Nie zabijaj". Policja razem z Konferencją Episkopatu Polski i Polską Radą Ekumeniczną ostrzegali, że zbyt szybka jazda i alkohol to główne przyczyny tragicznych wypadków drogowych.

Mimo, że tegoroczne działania ZNICZ trwały aż 7 dni to na drogach powiatu starogardzkiego akcja przebiegała w  miarę spokojnie. O nasze bezpieczeństwo dbało łącznie ponad 160 policjantów. Pełnili oni służbę na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach cmentarzy.

W okresie od 27.10.2017r. do 02.11.2017r. odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym dwie osoby zostały ranne. W tym samym czasie doszło do 23 kolizji. Podobnie jak w roku ubiegłym starogardzcy policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić swój pojazd mimo, że wcześniej spożywali alkohol.

 

KATEGORIA

2016

2017

Liczba wypadków drogowych

3

1

Liczba osób zabitych

0

0

Liczba osób rannych

3

2

Liczba kolizji

12

23

Liczba osób kierujących pod wpływem alkoholu (łącznie w stanie nietrzeźwym i po użyciu alkoholu)

4

4

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe