Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Październik z Krajową Mapą Zagrożeń

  • 7.11.2017, 08:50
  • redakcja
Październik z Krajową Mapą Zagrożeń
Podziel się:
Oceń:
W październiku goście oraz mieszkańcy powiatu starogardzkiego zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 70 miejsc, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. Policjanci korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia

Starogardzcy policjanci w październiku br. odnotowali na swoim terenie 70 zgłoszeń, które zostały naniesione przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Wspomniana aplikacja od momentu jej uruchomienia cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy funkcjonariusze mogą skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

Do najczęstszych nieprawidłowości wskazywanych przez internautów w minionym miesiącu zaliczyć można przekraczanie dozwolonej prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Zagrożenia te stanowiły blisko 72 % wszystkich sygnałów otrzymanych przez miejscowych funkcjonariuszy. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, gdzie występuje nieprawidłowa infrastruktura drogowa, lub w których kierowcy nieprawidłowo parkują swoje pojazdy.

Policjanci sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze z drogówki i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem.

Funkcjonariusze zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe