Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Dzień Białej Laski

  • 5.11.2017, 08:51
  • redakcja
Dzień Białej Laski
Podziel się:
Oceń:
Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzień, w którym przypominają zdrowej części społeczeństwa, że są takimi samymi obywatelami kraju i świata jak wszyscy inni ludzie. Co prawda nie widzą obrazów, ale doświadczają życia innymi zmysłami i pragną żyć i być traktowani jak inni.

Z tej okazji Zarząd KP PZN w Starogardzie Gdańskim zaprosił członków koła do restauracji na wspólne świętowanie. Na tę uroczystość przyszło ponad 60 członków Koła wraz ze swoimi opiekunami i przewodnikami oraz przybyli zaproszeni goście w osobach: prezes okręgu PZN Ewa Redzimska wraz z małżonkiem, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodnicząca Rady Społecznej ds. Osób Niepełnosprawnych Maria Szumacher.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

Wszystkich zebranych powitała prezes Koła Joanna Grabowska, która złożyła serdeczne życzenia osobom niewidomym i słabowidzącym. Głos zabrali także zaproszeni goście. Były kwiaty i ciepłe słowa.

- Koleżanka Bogumiła Jurczyńska przekazała do biura oprawione zdjęcie z ostatniej pielgrzymki do Lublina. Następnie Joanna Grabowska zapoznała wszystkich z działalnością koła za okres ostatnich dwóch lat kadencji i poinformowała o nowych legitymacjach, filmach z audiodeskrypcją w Internecie oraz możliwości skorzystania w szpitalu z pomocy okulistycznej - mówi Joanna Grabowska, prezes Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gdańskim. - Po części oficjalnej wystąpił Zespół Kociewski ,,Retro". W programie były przyśpiewki i tańce regionu Kociewia. Kolejnym punktem spotkania był obiad, a później kawa i ciasto. Wszyscy w dobrych humorach miło spędzili ten świąteczny dzień - relacjonuje rozmówczyni.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe