Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Akcja Znicz 2017. Policja ostrzega i radzi

  • 1.11.2017, 03:40
  • redakcja
Akcja Znicz 2017. Policja ostrzega i radzi
Podziel się:
Oceń:
W związku z dniem Wszystkich Świętych od 27 października do 02 listopada br. przewidywany jest wzrost natężenia ruchu pojazdów na drogach województwa pomorskiego. Podczas tegorocznej akcji ZNICZ szczególnym nadzorem policyjnym objęte zostaną rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych – porządki na grobach, zakupy, a także często odległe podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.

Policja ostrzega i radzi aby:

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

- przed wyjazdem na cmentarze warto sprawdzić (w internecie lub lokalnej prasie) jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy w tych dniach częściej niż zwykle będą kierować ruchem,

- parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy w nim na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów.

- podczas pobytu na cmentarzu torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy ich na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję. Unikajmy też bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu,

- nie kupujmy kwiatów czy zniczy od osób, które nie mają wystawionego stoiska, często sprzedają pojedyncze egzemplarze i oferują je po zaniżonej cenie – może to świadczyć o tym, że towar ten pochodzi z kradzieży. Unikajmy także w miarę możliwości wyciągania portfela w okolicach cmentarzy. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Lepiej zrobić zakupy z wyprzedzeniem.

- okres dnia Wszystkich Świętych charakteryzuje się szczególnie dużym natężeniem ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i w rejonach lokalnych nekropolii - co może skutkować wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa oraz zakłóceniami płynności ruchu.

Ponadto na dyskomfort poruszania się w tym czasie po drogach wpływają zmienne warunki pogodowe i duża ilość pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy. Policjanci będą czuwać nad zapewnieniem płynności ruchu. Polecenia funkcjonariuszy w zakresie parkowania lub zakazu wjazdu pomogą w sprawnym i bezpiecznym dojechaniu oraz powrocie z cmentarzy.

Wychodząc na cmentarz pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy zaufanych sąsiadów, którzy pozostają w domu, aby zwrócili uwagę na osoby obce przebywające na terenie naszej posesji.

Z uwagi na mogące wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym policjanci apelują, aby jeśli to możliwe pozostawić samochód w domu i na cmentarz udać się pieszo lub korzystać ze środków komunikacji publicznej.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe