Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Minister Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy z Lubichowa

  • 19.10.2017, 14:59 (aktualizacja 19.10.2017 15:04)
  • redakcja
Minister Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy z Lubichowa
Podziel się:
Oceń:
Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość uhonorowania funkcjonariuszy, którzy swoim działaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób. Odznaczenia państwowe i nagrody finansowe otrzymali z rąk Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. W uroczystości wziął udział również Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Odznaczenia państwowe i nagrody finansowe otrzymali w środę funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Wśród uhonorowanych funkcjonariuszy byli między innymi dwaj policjanci z Posterunku Policji w Lubichowie - st. asp. Daniel Horak oraz asp. Andrzej Karwasz. 

Wspomniani mundurowi pod koniec tegorocznych wakacji, nocą w bardzo trudnych warunkach ratowali dwie tonące w jeziorze osoby. Mimo panujących ciemności funkcjonariusze świecąc latarkami zauważyli pływającą pod powierzchnią wody kobietę, jeden z funkcjonariuszy natychmiast wskoczył do jeziora i przetransportował ją do brzegu przekazując do reanimacji swojemu koledze z patrolu. Po chwili, ten sam policjant na głębokości około 3 metrów zauważył ciało mężczyzny. Funkcjonariusze podpłynęli w to miejsce rowerem wodnym i wyłowili z wody 18-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mimo natychmiastowej interwencji oraz przeprowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł. Reanimowana kobieta odzyskała funkcje życiowe i została przetransportowana do szpitala. 

W sumie odznaczenia państwowe otrzymało 11 funkcjonariuszy Policji, 7 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i jedna funkcjonariuszka Straży Granicznej. Natomiast 20 funkcjonariuszy ze służb podległych MSWiA odebrało nagrody finansowe. 

Minister Mariusz Błaszczak wyróżniając funkcjonariuszy, którzy swoim działaniem uratowali życie lub zdrowie innych osób powiedział - prawie 90 procent Polaków twierdzi, że Polska jest krajem bezpiecznym, to jest Państwa zasługa. Dziś gratulowałem i dziękowałem bohaterom naszych czasów. Ludziom, którzy są gotowi poświecić własne życie i zdrowie, żeby ratować innych. To jest wielka wartość i postawa godna wyróżnienia - podkreślił w wystąpieniu Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. - Swoimi czynami dowiedliście, że stoicie na straży bezpieczeństwa, zdrowia i życia obywateli naszego kraju - dodał.

Komendant Główny Policji gratulując wyróżnionym funkcjonariuszom powiedział -Jestem przekonany o tym, że jeśli tacy ludzie jak Wy będą pełnić służbę w naszych szeregach, to zaufanie do służb będzie nadal na rekordowo wysokim poziomie. 
 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anonim
Anonim 26.10.2017, 02:44
Zamiast wyrozniac ich to powinni lapac tych co handluja narkotykami w lubichowie

Pozostałe