Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Kradli samochody z Niemiec. Policja rozbiła szajkę złodziei ze Starogardu

  • 16.10.2017, 13:56 (aktualizacja 16.10.2017 15:03)
  • redakcja
Kradli samochody z Niemiec. Policja rozbiła szajkę złodziei ze Starogardu
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżą samochodów z terenu Niemiec. Do policyjnego aresztu trafiło 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego. Jeden z podejrzanych zatrzymany został na gorącym uczynku w pościgu, gdy uciekał skradzionym w Berlinie citroenem. Śledczy zlikwidowali również dziuplę samochodową, w której zabezpieczone zostały część ze skradzionych pojazdów.

Kilkumiesięczna, szeroko zakrojona praca operacyjna policjantów ze Starogardu Gdańskiego, która wymierzona były w złodziei samochodów oraz paserów przyniosła wymierne efekty. Kryminalni z tej jednostki od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się kradzieżami aut zza zachodniej granicy. W rezultacie policjanci odzyskali 4 skradzione na terenie Niemiec auta oraz zlikwidowali dziuplę, w której zabezpieczono części od dwóch kolejnych skradzionych pojazdów. W wyniku przeprowadzonych czynności śledczy zatrzymali 3 mieszkańców powiatu starogardzkiego w wieku od 21 do 26 lat, którym przedstawione zostały zarzuty dotyczące kradzieży pojazdów oraz paserstwa.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował uciekać funkcjonariuszom skradzionym autem. Do zdarzenia doszło w czwartek 12 października, gdy funkcjonariusze namierzyli osobowego citroena, który został skradziony kilka dni wcześniej w Berlinie. Kierujący tym pojazdem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Podczas próby ucieczki 21-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię uliczną, a policjanci odcięli mu drogę ucieczki. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia, do policyjnego aresztu trafił również 26-letni mieszkaniec Kociewia. Podejrzany o kradzieże samochodów mężczyzna został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu. W trakcie przeprowadzonego przeszukania śledczy zabezpieczyli tzw. łamaki. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 26-latek był również poszukiwany listem gończym. 

Zabezpieczony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dotyczących kradzieży pojazdów oraz paserstwa. W minioną sobotę starogardzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch z zatrzymanych mężczyzn, a wobec osoby, która usłyszała zarzuty paserstwa prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
_redakcja

Zdjęcia (6)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Joe
Joe 20.10.2017, 08:01
Kilku miesieczna praca a po prostu przypadkiem chcieli zatrzymac gnojka , ten spier.dalal , wyje.bal , policja go na komende i sie posypalo . Dziwi mnie inteligencja dziennikarzy ze wierza w takie podstawowe bzdury policji . Wielka akcja , wielki sukces a dlatego ze gosc wyje.bal w latarnie
nec
nec 22.10.2017, 16:31
podać nazwiska tych s***li,niech ludzie wiedzą,kto jest złodziejem !!!
aufi
aufi 17.10.2017, 21:14
kradna bo kórw..a w tej polsce nie da sie zarobic za 1200zl ***c po*** polska!
KRIS
KRIS 16.10.2017, 21:35
"aut zza zachodniej granicy"
mar
mar 16.10.2017, 21:31
dlaczego usuwacie moje komentarze ? może wypadało by się nauczyć pisać ....i rozróżniać nazwy miesiąca ?
Zbyszek Z.
Zbyszek Z. 16.10.2017, 22:32
Ludzie popełniają błędy. Wiesz co ce***e osobę inteligentną? Widzi błąd i przemilczy, a głupiec narobi hałasu.
Ps. Ty też naucz się pisać.
ste
ste 16.10.2017, 22:02
Widocznie twój komentarz był wulgarny, bo inne zostały.
Kasa
Kasa 16.10.2017, 20:17
Uwierz mi ,że zostaną bez złotówki"Bronek"
Hela
Hela 17.10.2017, 05:44
Wydaje mi sie ze jednak tak nie jest . Jesli pieniądze ulokowali na kontach swoich partnerek badz rodziny , to nic im nie zrobia. Za kradzieze aut dostaną kilka lat , za dobre sprawowanie wyjda szybciej i znow rozkreca interes.
bronek
bronek 16.10.2017, 15:49
Teraz powinien ich cały majątek jaki zgromadzili zająć komornik, a nie po wyjściu dalej będą robić to samo.Tacy złodzieje nie ryzykują zapewne bez powodu i jak wpadną koledzy zajmą się ich rodzinami i odłożą kase.
Basen
Basen 16.10.2017, 14:19
***one złodzieje...

Pozostałe