Piątek, 14.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Rozmowy niekontrolowane: W życiu najważniejsza jest równowaga

  • 13.10.2017, 09:59 (aktualizacja 13.10.2017 10:19)
  • redakcja
Rozmowy niekontrolowane: W życiu najważniejsza jest równowaga T. Majewski
Podziel się:
Oceń:
W dzisiejszych Rozmowach Niekontrolowanych przedstawiamy Wam Piotra Madaneckiego - przyrodnika, naukowca, informatyka i programistę oraz pracownika Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nasz dzisiejszy rozmówca jest również hodowcą tropikalnych motyli i różnych innych owadów egzotycznych, a także licencjonowanym operatorem bezzałogowych statków powietrznych.

- Jestem człowiekiem... 
- Z zewnątrz „siła spokoju” (tak twierdzą znajomi), ale wewnątrz to różnie. :) 

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard

- Mój zwyczajny poranek rozpoczyna się od...
- Rozwiezienia całej rodziny do przedszkola, szkoły (synkowie) i pracy (żona). Potem muszę sam się przemieścić do pracy do Gdańska. To długa i męcząca droga. Często więc, gdy jest dobra pogoda, robię sobie przerwę, zjeżdżam gdzieś do lasu, urządzam krótki spacer, fotografuję przyrodę lub latam dronem, robiąc zdjęcia z powietrza.
   
- W wolnym czasie najchętniej poświęcam się...
- Poszukiwaniu inspiracji w internecie. Może akurat ktoś sprzedaje jakieś ciekawe owady do hodowli? Bajecznie kolorowe tropikalne motyle (sprzedawane są zwykle w postaci jajeczek), wielkie egzotyczne patyczaki lub karaczany. A w sumie dlaczego tylko owady? Największe dżdżownice osiągają 2-3 metry! A może drapieżne tropikalne pijawki? Wraz ze starszym synkiem Bartusiem szukamy czasami bardzo dziwnych stworzeń, poznając przy okazji wielu ciekawych ludzi. 

- Moja rodzina jest...
- Trochę zwariowana – tak jak i ja :)

- Moje zainteresowania pozwalają mi na...
- Oderwanie się od codziennych problemów. Skłaniają do częstszego przebywania na świeżym powietrzu – przecież żarłocznym gąsienicom tropikalnych motyli trzeba bez względu na porę roku czy pogodę dostarczyć pożywienie. Czasami wymaga to dosłownie kopania w śniegu w poszukiwaniu resztek zielonych listków. 

- W życiu najważniejsze jest...
- Dbanie o zachowanie kruchej równowagi pomiędzy trudnymi obowiązkami i małymi przyjemnościami. To właśnie te małe przyjemności wraz z poczuciem dobrze wypełnionych obowiązków sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. 

- Gdy jest mi źle...
- Przenoszę się myślami do krainy mojego dzieciństwa, na Mazury.  

- Marzę o...
- Własnej motylarni – przeszklonym ogrodzie zimowym, w którym rosnąć będą przez cały rok egzotyczne rośliny i latać kolorowe motyle z własnej hodowli. 

Dalszą część rozmowy z Piotrem Madaneckim znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Kociewskiej. 
 

_redakcja

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mia
mia 14.10.2017, 21:08
Piotr to naprawdę wyjątkowy człowiek - pasjonat, z ogromną wiedzą, a jednocześnie skromny, uczynny i bardzo sympatyczny.
g
g 14.10.2017, 19:04
Z miłą chęcią czytam teksty Madaneckiego zamieszczone w necie, min. o tym jak współtworzył Frank Raj, cudowne miejsce, na drodze do Starogardu. Pozdrawiam pana, więcej tekstów i wywiadów niech pan popełnia.
ALBINOS
ALBINOS 14.10.2017, 19:40
DNO !!!
oo!
oo! 24.10.2017, 07:31
Ty?

Pozostałe