Policja zatrzymała złodzieja i pasera. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty

  • 13.07.2017, 13:52
  • Admin admin
Policja zatrzymała złodzieja i pasera. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali złodzieja, który włamał się do garażu i ukradł markowy młot wyburzeniowy o wartości 3 tys. zł. Funkcjonariusze doprowadzili również do komendy pasera, który wstawił skradzione narzędzie do lombardu. W najbliższym czasie zatrzymane osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Na początku lipca br. dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w wyniku tego przestępstwa skradziono profesjonalny młot udarowy o wartości 3 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli w tej sprawie zawiadomienie oraz sporządzili oględziny miejsca zdarzenia.

Wczoraj po południu interweniujący w tej sprawie dzielnicowi podczas prowadzonych czynności zabezpieczyli w jednym z miejscowych lombardów skradziony młot. Ci sami funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem 20-latka. Do policyjnego aresztu trafił również 52-letni paser, który wstawił skradziony przedmiot do lombardu.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia. Przestępstwo paserstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Zatrzymany przez mundurowych włamywacz zaraz po przesłuchaniu trafił do aresztu, gdzie zgodnie z nakazem sądowym odbywać będzie karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Odzyskany przez funkcjonariuszy młot udarowy w najbliższym czasie wróci do swojego właściciela.

Admin admin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe