Kontrole autokarów przewożących dzieci - co warto wiedzieć, gdzie dzwonić?

  • 08.07.2017, 05:54
  • kg
Kontrole autokarów przewożących dzieci - co warto wiedzieć, gdzie dzwonić?

Podziel się:

Oceń:

Starogardzcy policjanci prawie każdego dnia kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki lub kolonie. Funkcjonariusze sprawdzą trzeźwość kierowcy, dokumenty autokaru oraz jego stan techniczny i wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie letnich wyjazdów.

O przeprowadzenie takich kontroli do policji zwracają się zarówno rodzice jak i organizatorzy kolonii i wycieczek. Niejednokrotnie w sprawie skontrolowania jednego autokaru otrzymujemy czasami po kilkanaście telefonów. Chęć sprawdzenia pojazdu oraz stanu trzeźwości kierowcy, z którym podróżować będą dzieci zgłasza policjantom coraz więcej rodziców, opiekunów i organizatorów wycieczek.

Należy jednak pamiętać o tym, aby wcześniej zgłosić termin planowanego wyjazdu. Najlepiej uczynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem dzwoniąc pod niżej wymienione numery telefonów:

Od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00

tel. /58/ 737-02-16 lub /58/ 737-02-18 - Wydział Ruchu Drogowego.

W pozostałych dniach i godzinach:

tel. /58/ 737-02-21 Oficer Dyżurny KPP w Starogardzie Gdańskim.

W związku z wyraźnym wzrostem liczby zgłaszanych kontroli autokarów bezpośrednio przed wyjazdami zorganizowanych grup wycieczkowych, policjanci wyznaczyli miejsce stałej kontroli. Mieści się ono  na ulicy Danusi w Starogardzie Gdańskim, parking naprzeciwko Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Policjanci apelują, aby potrzebę kontroli zgłaszać na minimum 3 dni przed datą wyjazdu.

Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócą na stan techniczny pojazdu. Policjanci ze starogardzkiej drogówki, jak co roku w okresie wakacyjnym przeprowadzają wzmożone kontrole autokarów.

Każdy kierowca skontrolowanego autokaru otrzyma od funkcjonariuszy sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli, które będzie mógł okazać organizatorowi wycieczki.

Warto wiedzieć, że dzięki stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl/  każdy rodzić może uzyskać podstawowe informacje na temat autobusu jakim będzie podróżowało jego dziecko. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autokaru otrzymamy raport, w którym podana będzie marka autobusu, jego przebieg i rok produkcji, liczba miejsc oraz informacja o ostatnim badaniu technicznym i polisie OC.

kg

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dagna
Dagna 08.07.2017, 19:48
My i podobni (rocznik 1974) jeździliśmy starymi skrzypiącymi gratami i nic się nie działo.
kik
kik 08.07.2017, 20:17
No taki to dziwny kraj, policja zamiast robić coś innego sprawdza pojazdy, które mają aktualne badania techniczne i co zrozumiałe powinny być sprawne technicznie!

Pozostałe