Czwartek, 24.10.2019
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend
Designer Outlet Gdańsk Szalony weekend

Złapano 19-latka, który ukradł około 200 litrów paliwa ze stacji w Zblewie i Starogardzie Gd.

  • 01.06.2017, 10:41
  • Admin admin
Złapano 19-latka, który ukradł około 200 litrów paliwa ze stacji w Zblewie i Starogardzie Gd.
Podziel się:
Oceń:
Policjanci ze Skarszew zatrzymali 19-latka, który na stacji benzynowej w Starogardzie Gdańskim i Zblewie ukradł z dystrybutorów około 200 litrów oleju napędowego. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy uciekał ze skradzionym paliwem. Mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, a jego auto trafiło na parking strzeżony. Funkcjonariusze odzyskali część ze skradzionego paliwa.

We wtorek, 30 maja, w godzinach popołudniowych dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał w krótkim czasie 2 zgłoszenia dotyczące kradzieży paliwa. W obu przypadkach sprawca zatankował 100 litrów oleju napędowego oraz poruszał się osobowym fordem na gdańskich numerach rejestracyjnych. Do pierwszej kradzieży doszło około godziny 15.40 na stacji paliw w Starogardzie Gdańskim. Godzinę później podobne zdarzenie odnotowali policjanci w Zblewie.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili rysopis oraz kierunek w jakim oddalił się sprawca. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant przekazał te informacje do patroli w terenie. Do pościgu za sprawcą natychmiast włączyli się policjanci ze starogardzkiej drogówki, funkcjonariusze ze Zblewa oraz mundurowi z Posterunku Policji w Skarszewach. Ci ostatni już po kilkudziesięciu minutach w miejscowości Bączek zauważyli odpowiadające opisowi auto. Kierowca forda nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i próbował uciekać jadącym za nim funkcjonariuszom.

Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania oraz dokumentów od pojazdu. Dodatkowo samochód, którym kierował nie był wyposażony w gaśnicę i trójkąt awaryjny. W trakcie przeszukania bagażnika funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kanistrów ze skradzionym olejem napędowym.

Mieszkaniec powiatu gdańskiego został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży paliwa o łącznej wartości blisko 900 zł. Samochód, którym kierował 19-latek został odholowany na parking strzeżony. W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem bez uprawnień, brak wymaganych w czasie kontroli dokumentów oraz gaśnicy i trójkąta.

Obecnie policjanci wyjaśniają, czy zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna nie popełniał w przeszłości podobnych kradzieży.

Admin admin

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

918kiss no deposit bonus
918kiss no deposit bonus 22.10.2018, 06:40
Good job!! can i share this in my blog ? http://cuttingedgesystems.net/…
lpe 88
lpe 88 13.10.2018, 15:30
Almost everything you can to end up being the first to say big current information. Nor those
like me who do it everyday and reap the benefits.
You're simply adding more content aimed at promoting yourself. http://Www.alcoholicsanonymous…
AgG
AgG 02.06.2017, 12:47
Narazie nie bedzie transmisji na żywo z sesji Rady Powiatu bo dopiero beda liczyć koszty i pewnie zastanawiać sie jak odejsc od tematu?
Jak radni powiatu podwyższali sowicie diety to nie było problemu z kasą.Jak kupowali dla zarzadu limuzyne na kredyt też sprzeciwu nie było.
Jak to możliwe ,ze w tych czasach wyborca nie moze obejrzeć przebiegu sesji ?
Zarząd powiatu na prawo i lewo wydaje środki publiczne na tz.promocje i to głównie Chyły ,Gabriela i Burczyka a nie zabezpiecza Obywatelom bezpośredniej relacji z sesji .
W wielu samorzadach juz od lat transmituje sie sesje a u nas trzeba sie tego domagać ?
Czyz takiego podejscia nie mozna nazwać lekcewazeniem OBYWATELI ???
Wstyd dla tej koalicji i wstyd dla posła Neumanna bo krytykuje innych a nie patrzy na "swoich".

Pozostałe