×
Piątek, 23.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim

Swimrun - wyzwanie dla osób lubiących rywalizację na najwyższym poziomie!

  • 26.05.2017, 12:17
  • kg
Swimrun - wyzwanie dla osób lubiących rywalizację na najwyższym poziomie!
Podziel się:
Oceń:
Już jutro, w malowniczej scenerii miejscowości Sumin i Szteklin, odbędzie się wyścig Swimrun. Sprawdź trasę i szczegóły tego wydarzenia!

Biuro zawodów będzie się mieścić na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Suminie. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:00. Miejsce startu i mety znajduje się na boisku szkolnym w Suminie.

Trasa odbywa się na dwóch dystansach:
Wyścig 1: Sprint na dystansie około 22 km ( około 18 km biegu oraz około 4 km pływania)
Wyścig 2: Super sprint na dystansie około 11 km (około 9 km biegu oraz około 2 km pływania)
Bieg odbędzie się wokół jeziora Sumin (nawierzchnia szutrowa, piasek, pętla o kilku łagodnych podbiegach)
Pływanie odbędzie się w jeziorze Sumin (spodziewana temperatura wody 18-20 C)

Wystartuj w wyścigu Swimrun!
To nie jest typowy wyścig. To wyzwanie dla osób lubiących rywalizację na najwyższym poziomie. Chcesz sprawdzić siebie? Koniecznie weź udział w wyścigu pod nazwą Swimrun. Startujemy w Suminie już 27 maja o godz. 11. O co tak właściwie chodzi? Nie ma u nas gór, czy skał jak w Skandynawii, skąd wywodzi się ta dyscyplina sportowa, ale trasa morderczego wyścigu, jak zapewniają organizatorzy, będzie równie ciekawa i wymagająca. Swimrun to wieloetapowa konkurencja, która wiąże się z bieganiem i pływaniem na trasie wyścigu. I takie właśnie zawody po raz pierwszy odbędą się w powiecie starogardzkim, a dokładniej mówiąc w Suminie, gdzie na boisku szkolnym znajdować się będzie start i meta. Zawodnicy będą mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów do wyboru. Wyścig nr 1, czyli sprint to rywalizacja na dystansie 20 kilometrów, z czego 18 jest do przebiegnięcia, a 2 km należy przepłynąć. Wyścig nr 2 to super sprint, w którym trzeba pokonać w sumie 10 km (9 km biegu i 1 km pływania). Bieg zaplanowano wokół jeziora Sumin, a pływanie odbędzie się w tym jeziorze.
- To pierwsze tego typu zawody, chociaż w maju 2016 roku trzech śmiałków razem ze stowarzyszeniem TRI Starogard Gdański zorganizowało nieoficjalny wyścig Swimrun na dystansie super sprint (około 10 km). Wówczas wystartowało około 20 uczestników i uczestniczek - mówi Maciej Gabryel, pomysłodawca wyścigu. - Postanowiliśmy w tym roku zorganizować zawody na zdecydowanie większą skalę. Serdecznie zapraszam do udziału.
Zawody odbędą się w konwencji indywidualnej na czas z podziałem na kategorie wiekowe. Swoich sił można spróbować 27 maja. Start rywalizacji zaplanowano na godz. 11. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.polswimrun.pl

kg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe