Skarszewska Noc Muzeów. Wieczór pełen historii, której będzie można doświadczyć na własnej skórze!

  • 26.05.2017, 11:35
  • kg
Skarszewska Noc Muzeów. Wieczór pełen historii, której będzie można doświadczyć…

Podziel się:

Oceń:

Już dziś, w piątek 26 maja, warto wybrać się do Skarszew na podróż tajemniczym, skarszewskim wehikułem czasu.

Tegoroczona Noc Muzeów w Skarszewach rozpocznie się o godzinie 18.00 grą uliczną „Skarszewski Wehikuł Czasu”. Udział w niej wziąć mogą wszyscy chętni, którzy wypełnią kartę zgłoszenia. Kartę taką można pobrać, wypełnić i oddać w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Skarszewach (przy ul. Zamkowej 1) już od poniedziałku, 22 maja. W grze można uczestniczyć pojedynczo lub w drużynach nie większych niż 5 osób. Dzieci do lat 13 muszą mieć zapewnioną opiekę osoby dorosłej. Rozpoczęcie i zakończenie gry na Zamku Joannitów. Warto dodać, że podczas wspólnej zabawy będzie można spotkać na ulicach Skarszew osoby z różnych epok historycznych: joannitów, parobka, rybaka, fajczarza, robotnika, elegancką panią, rycerzy, wojewodę, młynarza, Józefa Wybickiego, starego dziadka wyznania abrahamowego i mnóstwo innych. 
Kolejną atrakcją (od godz. 20.30) będą pokazy walk rycerskich, walk wikingów i dawnych tańców na placu przed Zamkiem. Na godzinę 21.45 zaplanowano przemarsz ulicami miasta. Pochód rozpocznie się oczywiście pod Zamkiem Joannitów i przemaszeruje do kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła, gdzie o 22.00 odprawione zostanie nabożeństwo w języku łacińskim oraz koncert chóru „Lutnia”. O godz. 23.00 zostanie uroczyście odśpiewana pieśń „Bogurodzica” a na godz. 23.15 planuje się zwiedzanie wiosek historycznych na placu przy kościółku 24 h (do godz. 24.00). 

 

kg

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 26.11.2017, 09:50
A jak dojechać autem do skarszew od Gdyni.
Rafał
Rafał 21.06.2017, 13:02
Czyli Skarszewy muzeami stoją jedno przy drugim a tłok taki ,że aż strach.Dobrze,że wpadli zacni rajcowie na zabawy uliczne i inne ciekawostki. Dzięki im za to na pewno pan burmistrz wybuduje kilka muzeów w Skarszewach w czasie swoich kadencji.Na razie śmigłowce oblatują Skarszewy i szukają lokalizacji na hale widowiskową i trzy muzea.Czekamy cierpliwie na budowle.

Pozostałe