33-letni starogardzianin zatrzymany w Sopocie! Jechał na podwójnym gazie

  • 09.01.2017, 14:18 (aktualizacja 09.01.2017, 14:24)
  • JJ
33-letni starogardzianin zatrzymany w Sopocie! Jechał na podwójnym gazie

Podziel się:

Oceń:

Już wkrótce zarzuty usłyszy 33-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który łamał przepisy ruchu drogowego oraz stwarzał zagrożenie dla innych osób na drodze. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, zatrzymany przez policjantów mężczyzna był pijany, alkomat pokazał blisko 2,16 promila alkoholu w organizmie. Teraz 33- latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oprócz kar finansowych może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności


W nocy z soboty na niedzielę przy Al. Niepodległości, policjanci prowadzili kontrole trzeźwości kierowców. O  godzinie 1.00 policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę skody. Mimo tego, że policjant dawał mu wyraźne sygnały do zatrzymania, kierowca samochodu zignorował je i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Na granicy Sopotu z Gdańskiem  auto gwałtownie skręciło w ul. Czyżewskiego, potem w ulicę Karpacką, kierowca zatrzymał auto i próbował uciekać pieszo, ale uniemożliwili mu to policjanci. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny, okazało się, że ma w organizmie 2,16 promila alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do komendy, tam policjanci sporządzili dokumentację, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i odholowali jego samochód na policyjny parking.

Wkrótce 33- letni mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący kierowania samochodem po pijanemu, mężczyźnie w związku z tym oprócz kar finansowych może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci sporządzą do sądu wniosek o ukaranie za popełnione przez kierującego wykroczenia m. in. za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. O dalszych konsekwencjach wobec kierowcy zadecyduje sąd.

 

 

JJ

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca TRZEŻWY !!!!!
kierowca TRZEŻWY !!!!! 10.01.2017, 11:10
dożywotnio odebrać prawo jazdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
I
I 09.01.2017, 17:42
Starogardzianin a mieszkaniec powiatu starogardzkiego to dwie różne lokalizacje. Ale co wy dziennikarze możecie o tej różnicy wiedzieć?
Jak zwykle, nic.
kierowca
kierowca 10.01.2017, 11:40
A skąd wiesz, że nie był ze Starogardu?
Ed
Ed 10.01.2017, 15:46
Aleś ty głupi.
Naucz się czytać.
historyk sportu
historyk sportu 10.01.2017, 08:11
Tutaj nawet Andrzej Grubba to starogardzianin. I Deyna też. I ktokolwiek choćby odrobinę znany, ale kiedyś tu mieszkał lub sie urodził

Pozostałe