Środa, 24.04.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Będzie się działo! Kasztanowa armia, koncert w kościele i wiele innych

  • 7.10.2016, 09:34
  • Admin admin
Będzie się działo! Kasztanowa armia,  koncert w kościele i wiele innych
Podziel się:
Oceń:
Za oknami jesień. W miastach i wsiach powiatu starogardzkiego jednak wciąż dzieje się bardzo dużo. Sprawdźcie, gdzie można ciekawie spędzić czas w najbliższych dniach! 

Dzień Kasztana

OWIDZ. Jesienny zaciąg do owidzkiej armii kasztaniaków już w niedzielę, 9 października! Tradycyjnie, jesienią, Grodzisko Owidz zaprasza do wspólnej, rodzinnej zabawy podczas tworzenia ludzików i stworków z darów jesieni w „Dniu Kasztana”.

Dzień Kasztana co roku gromadzi całe rodziny na wspólnej, twórczej pracy nad kasztanową armią. Tym razem spotykamy się w niedzielę, 9 października przy herbacie i w doborowym towarzystwie. Dzień Kasztana to idealny przepis na rodzinne popołudnie: dorośli poczują się znów jak dzieci i pokażą swoim pociechom, ile radości daje tworzenie "czegoś z niczego". Wstęp: 3 zł/os. Wszystkie materiały zapewnione ze strony organizatorów. Dzień Kasztana odbędzie się w godzinach od 15.00 do 18.00.


Teatr Młodego Widza
,,Pchła Szachrajka”

STAROGARD GD. Pierwszy powakacyjny spektakl w ramach Teatru Młodego Widza. 9 października o godzinie 16.00 na scenie sali widowiskowej odbędzie się spektakl pt. ,,Pchła Szachrajka" wg. bajki Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto z Gdyni. Bilety w cenie 10 zł dla dzieci i 15 zł dla dorosłych do nabycia w recepcji SCK.

Bajka "Pchła Szachrajka" opowiada o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, która bawi dzieci od blisko 70 lat. Spektakl jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej, utrzymanej w komediowo - kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem. Młodzi oraz dorośli widzowie biorąc czynny udział w przedstawieniu, mając bezpośredni wpływ na rozwój wydarzeń scenicznych z pewnością będą się świetnie bawić. Tekst bajki: Jan Brzechwa. Scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat do 100 lat.

 

Jesienne Wietrzenie Szafy

STAROGARD GD. Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Rodzica zapraszają na VIII edycję ,,Wietrzenia szafy". Znudziły ci się ubrania, płyty, a na półkach zalegają przeczytane książki? Wymiana lub sprzedaż zbędnych rzeczy pomoże w oczyszczeniu mieszkania.

Jesienna akcja odbędzie się w Starogardzkim Centrum Kultury 8 października (sobota) od godz. 10.00 do 14.00. Można przyjść z całą rodziną. Dla dzieci zajęcia plastyczne, muzyczne i wiele innych atrakcji. Stoiska zamówić można pod nr telefonu 58 56 129 45 wew. 31 lub 885 236 000 lub, e-mail [email protected] Odpłatność za stoisko 5 zł. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona.


Minirecital
Piosenki Francuskiej

STAROGARD GD. Dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej Andrzej Błażyński oraz Zofia Tocha i Piotr Sykut zapraszają na Minirecital Piosenki Francuskiej.

Koncert odbędzie się już w najbliższy piątek, 7 października o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Ziemi Kociewskiej przy ul. Bocznej 2 w Starogardzie Gd.


Muzyka z Polpharmą w Kościele
,,Szulerzy”

STAROGARD GD. SMMJ „Jazz Fan Club” oraz Parafia Św. Katarzyny zapraszają na III koncert z cyklu „Muzyka z Polpharmą w Kościele”. Już 7 października (piątek) o godz. 20.00 w kościele pw. św. Katarzyny wystąpi zespół „Szulerzy”. Wstęp wolny.

Szulerzy to inowrocławska grupa muzyczna, której muzyka zawiera miks rock’n’rolla, bluesa i soulu. Jest to koktajl muzyczny nazwany blues’n’roll wykonywany przez ten zespół muzyczny jako jedyny w Polsce. To muzyka pełna pozytywnej wibracji. Większość wykonywanych przez grupę utworów zawiera polskie teksty śpiewane przez urokliwą i charyzmatyczną wokalistkę. Grupa nagrała sześć albumów. Ostatnie to „Blues’n’roll” i „Życie zaczyna się w piątek”.

 

Wycieczka do Waplewa

STAROGARD GD. Trwają zapisy na ciekawą wycieczkę, którą organizuje Osiedlowy Dom Kultury w Starogardzie. Uczestnicy zwiedzą Waplewo, w tym między innymi urokliwy Pałac Sierakowskich.

Wycieczka zaplanowana jest na środę, 19 października, w godzinach od 9.30 do 15.00. Koszt: 25 zł członkowie SM „Kociewie” i 30 zł – pozostałe osoby. Informacje szczegółowe oraz zapisy w ODK przy ul. Reymonta 1 w Starogardzie Gd., telefon: 58 56 289 40 w godzinach od 10.00 do 15.00. Warto zapisać się już dziś – ilość miejsc ograniczona!

Admin admin

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Italic Forskolin
Italic Forskolin 26.10.2018, 16:08
Very descriptive blog, I enjoyed that bit.

Will there be a part 2? http://horseshoehellbeta.com/w…

Pozostałe