Środa, 16.10.2019

Wielki Sukces Andrzeja Łaskiego! LLKS Skórcz na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu

  • 28.08.2016, 07:05
  • Admin admin
Wielki Sukces Andrzeja Łaskiego! LLKS Skórcz na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu
Podziel się:
Oceń:
Trzyosobowa reprezentacja Skórcza w składzie: Monika Dubiella, Olga Wrzałkowska oraz Andrzej Łaski zdobyła kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W tym roku zawodnicy rywalizowali na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu.

Spośród reprezentantów najlepiej spisał się Andrzej Łaski, który zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych z wynikiem 4,30 m. Andrzej pokonał rywali m.in. ze Szczecina i Łęczycy, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Udany debiut Moniki Dubieli
Również bardzo udany debiut zaliczyła podopieczna Grażyny Czapiewskiej, mieszkanka Lubichowa, Monika Dubiella. Zawodniczka LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu w swoim silnie obsadzonym biegu na 3000 m otarła się o podium, ostatecznie zajmując 4. miejsce. Warto wspomnieć, iż Monika poprawiła swój rekord życiowy o prawie 10 sekund, co jest wyczynem godnym podziwu. To już drugi sukces Moniki w tym roku. Zdobyła ona brązowy medal w biegach przełajowych podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w kwietniu w Żaganiu.

Olbrzymi sukces dla całego klubu
Na 12. miejscu rywalizację w rzucie młotem zakończyła Olga Wrzałkowska. Mieszkanka Głuchego i zawodniczka trenera Ryszarda Różyckiego, również debiutowała na tej rangi imprezie, co jest olbrzymim sukcesem dla całego klubu.
- Gdyby ktoś zapytałby mnie jeszcze kilka lat temu, czy wyobrażam sobie, aby zawodnik LLKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu zdobył złoty medal w skoku o tyczce i to dwukrotnie, odpowiedziałbym jednoznacznie, że to bardzo mało prawdopodobne - mówi Wojciech Światczyński, trener i sekretarz LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz.- Dziś jednak wiem, że to możliwe, bo tak o to mierzący niecałe 180 cm wzrostu, niepozorny chłopak z Kociewia, po bardzo trudnym okresie przygotowawczym, borykający się z uciążliwą kontuzją pleców, zostaje Mistrzem Polski. Andrzej Łaski zadebiutował w kategorii Juniorów Młodszych w ubiegłym roku, plasując się na 3. miejscu wynikiem 4.10 m. I choć w tym roku, w sezonie letnim, starty Andrzeja przekreśliła kontuzja, na Mistrzostwach Polski pojechał z tzw. dziką kartą, by tam, w swoim niepowtarzalnym stylu, wywalczyć złoty medal, poprawiając rekord życiowy o 20 cm. Wszystko to nie wydarzyłoby się, gdyby nie zapał, poświęcenie, czas oraz wiara w sukces Andrzeja jego trenera Kazimierza Kasprzyka, bez którego skok o tyczce nie istniałby w naszym mieście – puentuje Wojciech Światczyński.


Admin admin

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

30.08.2016, 10:15
Panie trenerze prosimy o wiecej takich sukcesów. To dzięki panu i ciężkiej pracy zawodników mamy sie z czego cieszyć. Młodzi nasza nadzieja na kolejne sukcesy i medale
zaba
zaba 29.08.2016, 18:28
GRATULUJĘ I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW A WIEMY ILE TO KOSZTUJĘ WYRZECZEŃ W ŻYCIU BRAWO!!!
28.08.2016, 14:27
Gratulacje!!! Jesteście wielcy . Rozpięta mnie duma ze utalentowanych sportowców z Kociewia jest coraz więcej. Powodzenia i sukcesów

Pozostałe