Wtorek, 25.06.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
JYSK Starogard
JYSK Starogard
JYSK Starogard

Ania z Kokoszkowych potrzebuje pieniędzy na operację - pomóżmy jej zobaczyć świat

  • 05.04.2012, 10:48
  • Anna Czyżewska
Ania z Kokoszkowych potrzebuje pieniędzy na operację - pomóżmy jej zobaczyć świat
Podziel się:
Oceń:
Od dziecka pokonuje bariery i toczy, jak dotychczas zwycięską walkę z przeciwnościami losu. Ania Dembek z Kokoszkowych jest niewidoma od urodzenia. Mimo to dziś robi doktorat, świetnie włada językiem niemieckim i marzy o tym, by widzieć świat. Jedno oko można jeszcze uratować. Potrzeba tylko pomocy dobrych ludzi. Innowacyjne leczenie w Chinach to koszt 24 tys. dolarów.

Urodziła się za wcześnie, w szóstym miesiącu ciąży. Gdy miała pół roku lekarze zdiagnozowali u niej retinopatię wcześniaczą.

Trudne rozstanie
- Córka prawie nic nie widzi – te słowa lekarza brzmiały dla Reginy Dembek,  matki Ani, niczym wyrok.
Jednak razem z mężem postanowili się nie poddawać. Ania już od dziecka była bardzo inteligentną dziewczynką, dlatego gdy skończyła sześć lat, postanowili zapisać córkę do przedszkola. Niestety wtedy zaczęły się problemy. Okazało się, że żadna ze starogardzkich placówek nie jest przygotowana na przyjęcie niepełnosprawnego dziecka.
- Mama starała się, abym w Starogardzie chodziła do przedszkola. Nie było jednak takiej możliwości. Nauczyciele ze szkoły w Kokoszkowach wraz z moimi  rodzicami pojechali do Ośrodka dla Niewidomych i Niedowidzących w Laskach.
Swoje miejsce Ania znalazła początkowo w przedszkolu w Rabce pod Krakowem, a następnie w Ośrodku dla Niewidomych i Niedowidzących w Laskach pod Warszawą.
Rozstanie było trudne. Początkowo uważałam, że rodzice wyrządzają mi straszliwą krzywdę, zostawiając mnie tam samą. Tęskniłam. Nie było to łatwe doświadczenie – przyznaje Ania. – Jednak dziś bardzo im za to dziękuję. Dzięki nauce w Laskach nauczyłam się orientacji przestrzennej, zdałam maturę i zdobyłam zawód masażysty. Nauczyłam się samodzielnego funkcjonowania w świecie.
Niestety choroba Ani cały czas postępowała.

Nie ma nawet ciemności
Po maturze wróciła do Starogardu Gdańskiego.
 - Ze studiami również były problemy. Najbardziej chciałam zdawać na medycynę. Jednak ze względu na wzrok było to niemożliwe. Interesuję się psychologią. Lubię język niemiecki. Chciałam iść w tym kierunku, jednak też  nie wyszło – wymienia Ania. -. Chciałam spróbować na fizjoterapię. Otrzymałam z Uniwersytetu Medycznego pisemną odpowiedź, że uczelnia nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Chciałam pracować i studiować. Oczywiście z pracy nic nie wyszło. Na szczęście Pomorska Wyższa Szkoła Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gd. zgodziła się na to, żebym tutaj studiowała. Na początku, gdy jeszcze nie miałam sprzętu, nagrywałam wszystko na dyktafon a później przepisywałam na maszynie brajlowskiej. Wszystkie egzaminy zdawałam ustnie. Po licencjacie poszłam na Uniwersytet Gdański.
Obecnie 30 – letnia Ania Dembek robi doktorat ze stosunków międzynarodowych. Jest niezwykle pozytywną osobą, uśmiechniętą, pełną dobrych emocji. Ma w sobie ogromną ciekawość życia, poznawania świata i wielkie pokłady optymizmu.
-  W tej chwili moja choroba  według lekarzy najprawdopodobniej już się zatrzymała. Lewym okiem już nic nie widzę. Nie ma tam nawet poczucia światła. Nie ma nic. Gdyby było poczucie światła, to bym odróżniała jasność od ciemności. A tak, nie ma nic, nawet ciemności. Ciężko to określić. Na prawe oko widzę do 50 centymetrów. Kiedyś było znacznie lepiej.

Jest nadzieja
Pomocy Ania szukała wszędzie, objechała niemal wszystkie kliniki w Polsce. Jednak wszędzie słyszała to samo: Nie ma leczenia. Retinopatię wcześniaczą leczy się tylko u małych dzieci. Dla niej nie ma nadziei...
- W 2008 roku w Klinice Okulistycznej w Katowicach miałam wymianę soczewki z powodu zaćmy. Ta operacja się nie udała – wspomina z żalem Ania. - Wzrok mi się jeszcze bardziej pogorszył. Rozpaczliwie zaczęłam szukać pomocy, aby przywrócić chociażby stan, który był przed operacją. Okulista z Gdańska stwierdził, że jedyne co może mi pomóc to komórki macierzyste. Szukałam więc dalej. Kontaktowałam się z klinikami w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Wreszcie znalazłam firmę w Chinach. Zgłosiłam się, wysłałam badania, bardzo specjalistyczne. W lutym otrzymałam zgodę na to leczenie.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

 

Chcesz pomóc Ani?
Napisz: [email protected]

 

 

Więcej w Gazecie Kociewskiej, która ukazuje się wraz z Dziennikiem Pomorza na terenie powiatu starogardzkiego.

Anna Czyżewska

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof
Krzysztof 28.04.2019, 01:37
cześć wszystkim jestem Krzysztof z Polski przyszedłem dać świadectwo o tym, jak wczoraj dostałem ***, szukałem kwoty ***, aby usunąć cały mój dług i byłem całkowicie bankrutem, a kiedy powiedziałem koleżance, że ona przedstawia ja do firmy o nazwie Stella Rene *** Firm, która udziela pożyczek o stawce 3% i złożyłem wniosek o *** w wysokości 100 000,00tys. Wczoraj odniosłem sukces na wczorajszej pożyczce i otrzymałem *** na moim rachunku bankowym POK w Polsce , więc moi wspaniali ludzie pomagają mi podziękować tej wspaniałej i legalnej firmie, ponieważ przybyli do kraju, aby pomóc wielu z nas osiągnąć sukces kredytowy, a jeśli potrzebujesz kontaktu, skontaktuj się z nami pod adresem mrsstellarene***[email protected] aby szybko *** od tej firmy i są one w 100% zaufane i gwarantowane.

Krzysztof
Panie Walter
Panie Walter 26.04.2019, 03:56
Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczek? Jeśli tak, napisz więcej informacji

E-mail: [email protected]
Numer WhatsApp: + 1- (802) -327-3165

podziękować

Panie Walter
mr mike
mr mike 19.04.2019, 11:11
Bent u dringend toe aan een zakelijke lening, een persoonlijke lening of een hypotheeklening? Als dat het geval is, raad ik u aan contact op te nemen met Sunshine Financial Group via dit e-mailadres ([email protected]) om een lening te krijgen.
ELZBIETA BREHA
ELZBIETA BREHA 17.04.2019, 16:31
Jestem doradcą kredytowym Elzbieta Breha, Czy potrzebujesz 100% finansowania? ja
może zaspokoić twoje potrzeby finansowe za mniej
spłacić, dlatego ufundujemy ci tylko 2,5% stopy procentowej.
Niezależnie od okoliczności, samozatrudniony, emeryt, biedny
ocena zdolności kredytowej, możemy pomóc. Elastyczna spłata,
Skontaktuj się z nami @: [email protected]


INFORMACJE DLA BORROWERS

Twoje imiona .............................. ..
Twój kraj....................... .........
Twoje miasto.......................... .........
Twój adres ..............................
Twój zawód ..........................
Twój stan cywilny ......................
Obecny status w miejscu pracy .........
Numer telefonu........................ ......
Miesięczny przychód........................ .......
Czas trwania *** ...................... ...........
Kwota ***........................ .........

Dzięki i mam nadzieję, że wkrótce skontaktujemy się z Tobą, abyśmy mogli Cię wysłać
warunki kredytu, warunki i harmonogram spłat

Twoja szybka odpowiedź na tę wiadomość zostanie bardzo doceniona.

Z poważaniem

Elena
Elena 12.04.2019, 13:02
Drodzy Poszukiwacze Pożyczek.

Masz problemy finansowe? Chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa powstała na całym świecie w organizacjach zajmujących się prawami człowieka, których jedynym celem jest pomoc ubogim i osobom z trudnościami finansowymi. Jeśli chcesz ubiegać się o ***, zwróć się do nas z poniższymi danymi e-mail: [email protected]

Imię:
Wymagana kwota ***:
Czas trwania ***:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena
lucky trust
lucky trust 04.04.2019, 11:13
Dobry dzień!!!
Jestem Lucky Trust
Czy potrzebujesz ***? Aby uregulować dług? Spłacić
Rachunki? Aby założyć własną firmę?
Oto bardzo szybki pożyczkodawca, który oferuje *** Any ***
Wynik dowolnego rodzaju, więc jeśli potrzebujesz *** teraz, tutaj jest
okazja bez marnowania czasu skontaktuj się z nami teraz ([email protected]).
Elena
Elena 28.03.2019, 00:27
Drodzy Poszukiwacze Pożyczek.

Masz problemy finansowe? Chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa powstała na całym świecie w organizacjach zajmujących się prawami człowieka, których jedynym celem jest pomoc ubogim i ludziom mającym problemy finansowe. Jeśli chcesz ubiegać się o ***, zwróć się do nas z poniższymi danymi e-mail: [email protected]

Imię:
Wymagana kwota ***:
Czas trwania ***:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena
Richard
Richard 23.03.2019, 16:30
Czy potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy finansowej? *** osobiste? *** biznesowe? Kredyty hipoteczne? *** firmowe? Finansowanie rolnictwa i projektów? Udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 2%! Kontakt: ([email protected])

Pilna oferta ***.
pacificfinancial***firm@gmail.com
pacificfinancial***[email protected] 20.03.2019, 12:41
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci *** w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na *** biznesowe lub korporacyjne, *** osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, *** zdrowotne itp. ))
A może odmówiono Ci *** z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą *** finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
PACIFIC FINANCIAL *** FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym w celu weryfikacji.
Spłata *** rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu ***, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancial***[email protected]

Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

Pełna nazwa: ____________________________
Wymagana kwota ***: ________________
czas trwania ***: _________________________
Cel ***: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / kod pocztowy: __________________________
Kraj: _______________________________
Zajęcie: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________

Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancial***[email protected]

podziękować

CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON
FIRMA PACIFIC FINANCIAL ***
E-mail: pacificfinancial***[email protected]
Pamela Raymond
Pamela Raymond 14.03.2019, 16:27
czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {[email protected]} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj
Elena
Elena 27.02.2019, 00:58
Drodzy Pożyczka Poszukiwacze

Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o ***, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi: [email protected]

Imię:
Wymagana kwota ***:
Czas trwania ***:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena
Adrian Bayford
Adrian Bayford 14.02.2019, 17:17
cześć

Czy potrzebujesz pomocy finansowej? Oferujemy wszelką pomoc finansową o korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem ([email protected])
ALEXANDER
ALEXANDER 22.01.2019, 16:42
certifikovaná úverová organizácia, ktorá ponúka úver jednotlivcom a spolupracuje
orgány, ktoré potrebujú pôžičku pre malé podniky, osobné investície
úroková sadzba 3%. Naša franchising zahŕňa miestne a medzinárodné
pôžičky osobám po celom svete. Pracujeme aj prostredníctvom *** účtu
prenos globálne.Náš hodinky je čestnosť a dôvera.Pre viac informácií
alebo otázky Zavolajte nám prostredníctvom assurancefinance***@yahoo.com
edward jones
edward jones 06.01.2019, 06:14
Attn: Oferta *** Złóż wniosek teraz
Czy jestem pożyczkodawcą z sektora prywatnego, czy potrzebujesz ***, by zapłacić za swoją firmę. Oferuję również *** osobom fizycznym, Firmom i instytucjom korporacyjnym o oprocentowaniu 2%. Podaję tę *** poważnym osobom zainteresowanym tym e-mailem: {jones***[email protected]} lub whatsapp +17026749213
Edward Jones
Edward Jones 06.01.2019, 06:10
Attn: Oferta *** Złóż wniosek teraz
Czy jestem pożyczkodawcą z sektora prywatnego, czy potrzebujesz ***, by zapłacić za swoją firmę. Oferuję również *** osobom fizycznym, Firmom i instytucjom korporacyjnym o oprocentowaniu 2%. Podaję tę *** poważnym osobom zainteresowanym tym e-mailem: jones***[email protected] lub whatsapp +17026749213
Richard Maria
Richard Maria 08.12.2018, 08:34
Witam wszystkich, chcę tylko powiedzieć wszystkim, że można uzyskać *** kredytową bez zwłoki, dostałam *** od miłej kobiety o imieniu Mrs. Richard Maria, oni są najlepsi i są zaufani, że możesz skontaktować się z nimi w sprawie jakiejkolwiek *** to jest bezpośredni kontakt e-mail ([email protected])
Bishop Berry Smith
Bishop Berry Smith 28.11.2018, 13:02
Jak uzyskać *** od wiarygodnej firmy pożyczkowej ([email protected]) Witam wszystkich, Nazywam się Rosita Kugere, pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, jestem tu, aby podzielić się moimi doświadczeniami, dostałem *** od biskupa Berry'ego Smith World ***s Company ([email protected])} po aplikacji Dwa razy od wielu pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami na tym forum, myślałem, że ich kredyt był prawdziwy i użyłem go, ale nigdy nie dali mi ***, dopóki mój przyjaciel nie przedstawię *** Bishopa Berry'ego Smitha, który obiecał mi pomóc pożyczyć moje pragnienie, a on tak jak obiecał bez zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że istnieją wiarygodni pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem się z biskupem Berry'm Smithem, który naprawdę pomógł mojej pożyczce i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu dobrych pożyczkodawców z dobrym sercem, ale radziłbym tam szukać szybkiego i wiarygodnego pożyczkodawcy, aby skontaktować się z firmą James Peterson World ***s Company, jej troską i zrozumieniem. Nie wiem, czy potrzebujesz pilnej ***, czy chcesz sfinansować projekty, abyś mógł dziś skontaktować się z Bishop Berry Smith World ***s Company. jego adres e-mail ([email protected])
Pamela Rosa
Pamela Rosa 18.11.2018, 09:29
Pomogliśmy wielu ludziom w pomocy Tobia!
Potrzebujesz wsparcia w zakresie kompleksowej obsługi kredytowej i dopasowania oferty do Twoich potrzeb

skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin, a zaoferujemy Ci jedno z następujących rozwiązań:

pożyczka gotówkowa i konsolidacja
hipoteka
pożyczka dla firm
pożyczka dla rolników
leasing
*** pozabankowe


Zapraszamy do współpracy.
[email protected]
Uzyskaj tutaj pilną ***?
Uzyskaj tutaj pilną ***? 24.08.2018, 12:31
Specjalizujemy się w usługach finansowych, oferując kredyty lokalne / międzynarodowe, zapewniając zabezpieczone i niezabezpieczone opcje pożyczek osobom fizycznym i instytucjom współpracującym przy bardzo konkurencyjnych stawkach kredytowych i elastycznych warunkach w celu spełnienia wszelkich warunków finansowych. Nie ma znaczenia, czy masz słaby wynik kredytowy, wciąż możemy zapewnić Ci szybką gotówkę na niespodziewane Skontaktuj się z nami teraz, aby uzyskać szybkie i przystępne ***, które odpowiadają wszystkim budżetom i wymaganiom: [email protected]
Elena
Elena 15.08.2018, 17:48
Drogi Pożyczka Poszukiwacze

Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o ***, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi: [email protected]

Nazwa:
Wymagana kwota ***:
Czas trwania ***:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję, niech Bóg cię błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena

Pozostałe