Środa, 19.12.2018
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska
Super Pupil Starogard Kociewska

Szlachta w Szwecji - Rejs za makulaturę!

  • 20.10.2014, 08:23
  • red. (KG)
Szlachta w Szwecji - Rejs za makulaturę!
Podziel się:
Oceń:
Zebrali średnio aż po 222 kg makulatury i ocalili najwięcej drzew! Kim są? To uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie. W nagrodę za najlepszy wynik w konkursie „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” organizowanym przez firmę Stena Recycling wyruszyli promem na wycieczkę do Szwecji – jednego z najbardziej ekologicznych państw.

W konkursie „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” firma Stena Recycling wzięło udział 576 placówek oświatowych z Polski. Łącznie zebrano prawie 2000 ton makulatury, co pozwoli ocalić 28 000 drzew. Już po raz drugi z rzędu najlepsi w tej ekologicznej rywalizacji okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie, którzy zebrali 31,5 tony makulatury, a w przeliczeniu na osobę – ponad 222 kg! W nagrodę 22 najbardziej zaangażowanych w zbiórkę makulatury uczniów popłynęło w rejs promem do Karlskrony ufundowany przez firmę Stena Line.

Młodzi ekologowie m.in. spacerowali po maleńkiej i bezludnej wyspie Stakholmen, zwiedzili Bjorkolmen, najstarszą dzielnicę miasta, w której zachowały się cenne drewniane domki pierwszych stoczniowców, a także obejrzeli drewniany kościół w Szwecji. Nie zapomnieli również wrzucić kilku monet do kapelusza rzeźby Matsa Rosenboma, co według legendy ma zaowocować powrotem do Karlskrony. Wycieczkę zakończyła wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej, którego początki sięgają aż 1752 roku.

Uczniowie szkoły w Szlachcie w tym roku szkolnym nie spoczęli na laurach i już rozpoczęli zbiórkę makulatury do kolejnej ekologicznej rywalizacji.
- Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie biorą udział w konkursie. Naszym celem jest wykształcenie wśród nich postaw proekologicznych i jak widać, osiągamy w tym dobre efekty – w ostatniej edycji „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” wzięło udział aż 77 szkół i przedszkoli z okolic Gdyni, a z początkiem września dzieci i młodzież już zaczęły zbierać makulaturę. Tym bardziej jest nam miło, że najbardziej zaangażowanych uczniów mogliśmy nagrodzić właśnie wycieczką do Szwecji – miejsca, w którym recykling i ekologia są tak bardzo cenione – komentuje Katarzyna Krawczuk, starszy doradca Klienta w Oddziale Stena Recycling w Gdyni.

Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
Ogłoszenie lokalne Starogard
red. (KG)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 19.03.2018, 11:39
Super.Gratulacje.

Pozostałe