Wtorek, 16.07.2019
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 07.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…
Podziel się:
Oceń:
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Hanseatic
Hanseatic
Hanseatic

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (157)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Holmes
Holmes 04.06.2019, 14:06
Witaj, zapewniamy uzasadnioną i wiarygodną *** w ciągu 24 godzin od zgłoszenia. Jesteśmy stowarzyszeni
z największymi bankami w Ameryce i współpracujemy z United States ***bureau, aby nasze usługi były szybkie i skuteczne, udzielamy pożyczek na jasnych i zrozumiałych warunkach, z odsetkami w wysokości 3%
Poproś o 1000 USD do 10 000 000,00 $ z dowolnego powodu, Euro i funty.
Jeśli jesteś zainteresowany, możesz do nas dotrzeć;
E-mail: SherlockHolmes***[email protected]
Tel: +1 856 272 0512
Susan Benson
Susan Benson 01.06.2019, 07:15
Szanowni Państwo, Czy pilnie potrzebujecie *** na działalność gospodarczą, *** osobistej lub *** hipotecznej? Jeśli tak, radzę skontaktować się z nami w Sunshine Financial Group za pośrednictwem tego adresu e-mail ([email protected]), aby uzyskać ***

Sunshine Financial Group to kompleksowa firma świadcząca usługi finansowe, której celem jest pomoc w poprawie długoterminowego sukcesu finansowego. Nasze spersonalizowane programy pomagają rozwijać, chronić i chronić Twoje bogactwo, zapewniając spersonalizowane usługi i wiedzę.

Jeśli trudno ci było uzyskać *** kapitałową od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych, nie martw się więcej, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Składając wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Zajmiesz się całym procesem.

KLUCZOWE KORZYŚCI;

- Złóż wniosek w dowolnym miejscu i czasie.
- Otrzymuj gotówkę w mniej niż 24 godziny
- Pożycz od 2000 do 30 milionów euro
- Brak ukrytych opłat.
- Niskie oprocentowanie 3%
- Otrzymujesz szansę na wybranie daty spłaty, tygodniowej, miesięcznej lub rocznej na okres 1-30 lat.
- Oferujemy *** zabezpieczone i niezabezpieczone

Jeśli potrzebujesz pilnej *** w ciągu 24 godzin, napisz na poniższy e-mail, aby uzyskać więcej informacji
E-mail: ([email protected])
WhatsApp: +447903159998

Oczekujemy na kontakt zwrotny
Pani Rose Larsson.
Pani Rose Larsson. 27.05.2019, 12:57
Prywatny Lender Bentex Funding Group Ltd.
Pozdrowienia dla ciebie (BFGL).
Jesteśmy firmą inwestycyjną z siedzibą we Francji i Paryżu, znaną jako Bentex Funding
Group Ltd pracuje nad rozszerzeniem swojego portfolio na całym świecie i finansowaniem
projektowanie.
Z przyjemnością sfinansujemy i zainwestujemy w Państwa zyski
projekt, jeśli masz jakiś realny projekt, który możemy sfinansować poprzez wzajemne
inwestycja z tobą. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami
na: [email protected] po więcej szczegółów.
Czekamy na ciebie najwcześniej.
Z poważaniem,
Pani Rose Larsson.
(Osobisty asystent)
Bentex Funding Group Ltd (BFGL)
509 Rue Jacques Coeur, 75008 Paryż-Francja
Paris-France.Bentex Funding Group Ltd (BFGL)
Ryan Jeremy
Ryan Jeremy 21.05.2019, 03:16
czesc, moi ludzie, czy jestescie w kryzysie finansowym i potrzebujecie pozyczki, zeby zaplacic rachunki i zalozyc firme? oto jest odpowiedz na twoje problemy finansowe, poniewaz dzisiaj wlasnie dostalem pozyczke w wysokosci 58 000 euro od globalnej pozyczki tymczasowej od firmy i chce skorzystac z tej okazji, aby powiedziec ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cie poprosilo i w ciagu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauwazysz, ze globalne zastrzezenie jest jedyna firma, której mozemy zaufac, a teraz jestem bardzo szczesliwy, wiec prosze skontaktuj sie z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a nastepnie {[email protected]} to jedyna firma, która moze ci pomóc w kryzysie kredytowym i dzis ja i moja rodzina jestesmy bardzo zadowoleni, poniewaz równiez splacilam swój dlug bankowy, wiec skontaktuje sie z nimi dzisiaj i czekam na zyczliwa odpowiedz dzisiaj
Hanna Koska
Hanna Koska 13.05.2019, 09:16
Dzień dobry, moi ludzie, czy od tamtej pory szukaliście ***? czy potrzebujesz ***, aby rozwiązać swoje problemy w życiu? jeśli tak, to nie martw się więcej, ponieważ jest kobieta posłana przez Boga, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, ma wielu z nas tutaj, jestem Hanna Koska kobieta, która pracowała w szpitalu w moim kraju, szukałem Od tego czasu pożyczyłem moje dzieci do szkoły i otworzyłem firmę Zostałem oszukany przez moich fałszywych pożyczkodawców do dziś, kiedy znalazłem tę firmę, aw tej firmie potwierdzam i spieniężyłem kwotę *** w wysokości 45.000.000 bez żadnego stresu, a teraz jestem tutaj w formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, w jaki sposób pomogli wielu ludziom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ mają 100% pewności i gwarancji, ponieważ dzisiaj cieszę się, że w końcu mam szansę dostać *** dzisiaj i skontaktuj się z e-mailem poniżej mrsstellarene***[email protected] ponieważ pomogli oni również wielu z innych krajów.

Hanna Koska
Marcus
Marcus 19.04.2019, 01:01
Witam, Szanowni Państwo, Potrzebujesz pilnej ***? Czy potrzebujesz *** na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub projektu lub na zakup domu lub samochodu? Czy potrzebujesz ***, aby oczyścić swoje długi lub zapłacić rachunki? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z Marcus & Millichap pod adresem (pinnaclefinancegroupinc(a)gmail.com), aby uzyskać szybką ***
 
Pinnacle Finance Group jest globalną organizacją udzielającą pożyczek, której celem jest zapewnienie szybko zabezpieczonych i niezabezpieczonych pożyczek gotówkowych osobom fizycznym i firmom po obniżonej stopie procentowej o 3%. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które zmagają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Składając wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Zajmiemy się tobą przez cały proces.

NASZA USŁUGA KREDYTOWA ZAWIERA;

* POŻYCZKA OSOBISTA
* POŻYCZKA BIZNESOWA
* KREDYT HIPOTECZNY

Oferujemy *** od minimalnego zakresu od 1000 USD do maksymalnie 10 milionów USD oraz okres kredytowania od 1 do 30 lat w celu spłaty *** (bezpiecznej i niezabezpieczonej).

Naszym celem jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych.

Nie trzymaj swoich problemów finansowych samemu sobie, abyś nie był obciążony długiem finansowym ani stresem finansowym, dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Będzie nam bardzo miło, gdy będziesz stabilny finansowo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty kredytowej, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego e-maila:
E-mail: (pinnaclefinancegroupinc(a)gmail.com)

Z poważaniem,
WANDA PAULA
WANDA PAULA 17.04.2019, 01:23
I live in USA Florida and i am a happy woman today? I told my self that any *** lender that could change my Life and that of my family, i will refer any person that is looking for *** to Them. If you are in need of *** and you are 100% sure to pay back the *** please contact them and please tell hem that Mrs. Sharon Coolidge Lynn referred you to them. acceptance***[email protected]
WANDA PAULA
WANDA PAULA 16.04.2019, 09:23
Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i *** mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka ***. Jeśli potrzebujesz *** i masz 100% pewności, że spłacisz ***, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptatnce***[email protected]
Lubica
Lubica 16.04.2019, 07:05
Solidne i niezawodne finansowanie Skorzystaj z tej wspaniałej okazji, aby uzyskać wiarygodną *** finansową w wysokości od 50 000 do 5 000 000 PLN przy niskim oprocentowaniu i korzystnych warunkach dostawy. Wysoka przepustowość zatwierdzonych aplikacji. Gwarantuję szybkie i profesjonalne zachowanie. Jasna i zrozumiała umowa. Ta wspaniała oferta dotyczy całego kraju. Dostarczę ci wszystkich niezbędnych informacji pod adresem: [email protected] .com
Pamela Raymond
Pamela Raymond 16.04.2019, 06:01
Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym tygodniu mój dom sie zepsul, wiec potrzebowalem pilnej pozyczki zeby odnowic moje budynki, wiec przeszukuje strone i zobaczylem post, który zostal wyslany przez Barbre, jak ona dostala pozyczke w wysokosci 85 000 euro, wiec dostaje polaczenie na stronie z Globalnym srodkiem tymczasowym i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 60 000,00 euro na remont moje budynki i wreszcie moja pozyczka w wysokosci 60 000,00 euro bez zadnego stresu dostalam pozyczke w ciagu 48 godzin i chce powiedziec moim dobrym ludziom w Portugalii, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy, wiec kazdy, kto ma klopoty finansowe, powinien polaczyc sie z Globalnym zastrzezeniem link ponizej ([email protected]) i zapewniam Cie, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy i nie ma zadnych watpliwosci, a teraz ja i moja rodzina zaczynamy zyc w spokojnym zwyciestwie i sukcesie i nawiazujemy kontakt z Globalnym programem tymczasowym i otrzymujemy Twoje wlasny problem rozwiazany za darmo i tutaj Swiatowy nakaz jest tak dobry, ze moi ludzie w Wielkiej Brytanii pozostaja w kontakcie i niech Bóg blogoslawi nasz kraj, poniewaz jesli jest jakas dobra osoba, która pomoze nam wszystkim, co bedzie Globalnym zastrzezeniem, a my jestesmy wolni od biedy i jestesmy wolni od glodu i dostaniemy sie pochodnia z Globalnym twierdzeniem Niech Bóg blogoslawi i czeka na twoje wlasne swiadectwo, tak samo jak moje i sukces dla ciebie wszystkich moich dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niech Bóg blogoslawi cie wszystkim, kocham was wszystkich.

Ryan Jeremy
Bożena Danielczak,
Bożena Danielczak, 15.04.2019, 13:08
Nazywam się Bożena Danielczak, widziałem komentarze od osób, które otrzymały już *** od firmy pożyczkowej Easy, więc postanowiłam poprosić o *** w wysokości 100 000 USD, i to jest naprawdę świetna wiadomość i polecam każdemu, kto potrzebuje *** na e-mail : easy***[email protected] lub jego agent WhatsApp +17042282247. Cieszę się teraz, gdy otrzymałem ***, o którą ich poprosiłem



witan
witan 15.04.2019, 02:17
Witam,

Czy potrzebujesz *** dla swojej firmy, firm, inwestycji LUB na własny użytek? Nasza oferta zapewnia *** o niskim oprocentowaniu 3%. Prawdopodobnie odrzuciłeś swój lokalny bank? ODPOWIEDŹ O WIĘCEJ INFORMACJI PRZEZ: bridgewater***[email protected]> Więcej informacji o naszej usłudze.
Deanie
Deanie 11.04.2019, 23:28

Jestem prywatnym pożyczkodawcą oferującym usługi pożyczek finansowych do użytku osobistego lub do celów biznesowych. Oferuję od minimum 10 000,00 do maksymalnie 20 000 000, na okres od 1 do 30 lat. Moja usługa jest prawdziwa i wolna od ryzyka. Moim celem jest sprawienie, byś się uśmiechał i budował z tobą długie relacje biznesowe.

Skontaktuj się ze mną na [email protected], aby uzyskać więcej informacji.

pozdrowienia

Deanie Ron
pacificfinancial***firm@gmail.com
pacificfinancial***[email protected] 11.04.2019, 21:02
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci *** w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na *** biznesowe lub korporacyjne, *** osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, *** zdrowotne itp. ))
A może odmówiono Ci *** z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą *** finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
PACIFIC FINANCIAL *** FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym do weryfikacji.
Spłata *** rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu ***, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancial***[email protected]

Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

Pełna nazwa: ____________________________
Wymagana kwota ***: ________________
czas trwania ***: _________________________
Cel ***: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / kod pocztowy: __________________________
Kraj: _______________________________
Zajęcie: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________

Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancial***[email protected]

podziękować

CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON
FIRMA PACIFIC FINANCIAL ***
E-mail: pacificfinancial***[email protected]
THOMPSON
THOMPSON 09.04.2019, 18:52
Jestem Richard William Widziałem komentarze od ludzi, którzy już dostali *** od Boga bojącego się o imieniu Gary Pery, a potem postanowiłem złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na swoim osobistym koncie bankowym całkowitą kwotę, o którą prosiłem dla. To naprawdę świetna wiadomość i radzę każdemu, kto potrzebuje prawdziwej ***, aby złożyła wniosek przez e-mail (thompson.***[email protected]). Cieszę się, że dostałem ***, o którą prosiłem.
Midland *** Key
Midland *** Key 08.04.2019, 11:28
Szukasz finansów dla przedsiębiorstw, finansów osobistych, pożyczek na nieruchomości, pożyczek samochodowych, gotówki studenckiej, funduszy konsolidacji zadłużenia, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp ... Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. +917204719376
Whataspp: +917204719376
E-mail: ***[email protected]
Ahmed Mohamed
Midland *** Key