Środa, 24.04.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…

  • 7.03.2014, 10:04
  • AM
Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy…
Podziel się:
Oceń:
- Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą. Oszuści działający metodą „na wnuczka” wprowadzają swoje ofiary w błąd, podając się za członka rodziny, prowadzą rozmowę w taki sposób, że potencjalna ofiara sama „zgaduje”, że rozmawia z kimś z rodziny - wnuczkiem, bratankiem, siostrzenicą.  Policjanci zatrzymują oszustów, lecz w ich miejsce pojawiają się kolejni, którzy modyfikują swoje metody działania. W ostatnim czasie podają się nawet za policjantów. Pamiętajmy w takich przypadkach natychmiast kontaktujmy się z Policją.

Sprawcy posługujący się metodą „na wnuczka” często działają w zorganizowanych grupach - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych wprowadzają osoby pokrzywdzone w błąd co do swojej tożsamości, podając się za bliskiego członka rodziny: wnuczka, bratanka, kuzyna, siostrzeńca, synową lub podając się za członka rodziny znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Ostatnio przestępcy podają się nawet za policjantów aby uwiarygodnić swoje zamiary. 

Najpierw typują swoje potencjalne ofiary – najczęściej wybierają osoby starsze, mieszkające samotnie w dużych miastach. Wykorzystują głównie dane zawarte w książkach telefonicznych, wyszukując imiona, które rzadko występują współcześnie.  Następnie dzwonią do tych osób i w czasie rozmowy, wzbudzając przekonanie, że są ich krewnymi czy znajomymi, proszą o pilne pożyczenie pieniędzy na różnego rodzaju cel. Po kilku minutach kolejny telefon – to mężczyzna, który podaje się za policjanta i potwierdza całe zdarzenie.
Jest to oczywiście kłamstwo, które ma uwiarygodnić działanie oszustów.

Pamiętajmy! Policja tak nie działa! Policjanci w takich przypadkach nie kontaktują się telefonicznie. Gdy dzwoni do nas osoba podająca się za funkcjonariusza natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc na bezpłatny numer 112 czy 997 bądź kontaktując się z najbliższą jednostką Policji.

Tylko natychmiastowe powiadomienie Policji daje duże możliwości szybkiego zatrzymania sprawcy. 

Ostatnio w Gdyni, dzięki temu , że pokrzywdzony szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustów i natychmiast powiadomił Policję, troje sprawców, mimo iż telefonowali z Warszawy, zostało zatrzymanych i aresztowanych.

 

AM

Komentarze (151)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcus
Marcus 19.04.2019, 01:01
Witam, Szanowni Państwo, Potrzebujesz pilnej ***? Czy potrzebujesz *** na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej lub projektu lub na zakup domu lub samochodu? Czy potrzebujesz ***, aby oczyścić swoje długi lub zapłacić rachunki? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z Marcus & Millichap pod adresem (pinnaclefinancegroupinc(a)gmail.com), aby uzyskać szybką ***
 
Pinnacle Finance Group jest globalną organizacją udzielającą pożyczek, której celem jest zapewnienie szybko zabezpieczonych i niezabezpieczonych pożyczek gotówkowych osobom fizycznym i firmom po obniżonej stopie procentowej o 3%. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które zmagają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Składając wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Zajmiemy się tobą przez cały proces.

NASZA USŁUGA KREDYTOWA ZAWIERA;

* POŻYCZKA OSOBISTA
* POŻYCZKA BIZNESOWA
* KREDYT HIPOTECZNY

Oferujemy *** od minimalnego zakresu od 1000 USD do maksymalnie 10 milionów USD oraz okres kredytowania od 1 do 30 lat w celu spłaty *** (bezpiecznej i niezabezpieczonej).

Naszym celem jest zapewnienie doskonałych profesjonalnych usług finansowych.

Nie trzymaj swoich problemów finansowych samemu sobie, abyś nie był obciążony długiem finansowym ani stresem finansowym, dlatego musisz szybko skontaktować się z nami, aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Będzie nam bardzo miło, gdy będziesz stabilny finansowo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty kredytowej, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego e-maila:
E-mail: (pinnaclefinancegroupinc(a)gmail.com)

Z poważaniem,
WANDA PAULA
WANDA PAULA 17.04.2019, 01:23
I live in USA Florida and i am a happy woman today? I told my self that any *** lender that could change my Life and that of my family, i will refer any person that is looking for *** to Them. If you are in need of *** and you are 100% sure to pay back the *** please contact them and please tell hem that Mrs. Sharon Coolidge Lynn referred you to them. acceptance***[email protected]
WANDA PAULA
WANDA PAULA 16.04.2019, 09:23
Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i *** mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka ***. Jeśli potrzebujesz *** i masz 100% pewności, że spłacisz ***, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptatnce***[email protected]
Lubica
Lubica 16.04.2019, 07:05
Solidne i niezawodne finansowanie Skorzystaj z tej wspaniałej okazji, aby uzyskać wiarygodną *** finansową w wysokości od 50 000 do 5 000 000 PLN przy niskim oprocentowaniu i korzystnych warunkach dostawy. Wysoka przepustowość zatwierdzonych aplikacji. Gwarantuję szybkie i profesjonalne zachowanie. Jasna i zrozumiała umowa. Ta wspaniała oferta dotyczy całego kraju. Dostarczę ci wszystkich niezbędnych informacji pod adresem: [email protected] .com
Pamela Raymond
Pamela Raymond 16.04.2019, 06:01
Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym tygodniu mój dom sie zepsul, wiec potrzebowalem pilnej pozyczki zeby odnowic moje budynki, wiec przeszukuje strone i zobaczylem post, który zostal wyslany przez Barbre, jak ona dostala pozyczke w wysokosci 85 000 euro, wiec dostaje polaczenie na stronie z Globalnym srodkiem tymczasowym i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 60 000,00 euro na remont moje budynki i wreszcie moja pozyczka w wysokosci 60 000,00 euro bez zadnego stresu dostalam pozyczke w ciagu 48 godzin i chce powiedziec moim dobrym ludziom w Portugalii, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy, wiec kazdy, kto ma klopoty finansowe, powinien polaczyc sie z Globalnym zastrzezeniem link ponizej ([email protected]) i zapewniam Cie, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy i nie ma zadnych watpliwosci, a teraz ja i moja rodzina zaczynamy zyc w spokojnym zwyciestwie i sukcesie i nawiazujemy kontakt z Globalnym programem tymczasowym i otrzymujemy Twoje wlasny problem rozwiazany za darmo i tutaj Swiatowy nakaz jest tak dobry, ze moi ludzie w Wielkiej Brytanii pozostaja w kontakcie i niech Bóg blogoslawi nasz kraj, poniewaz jesli jest jakas dobra osoba, która pomoze nam wszystkim, co bedzie Globalnym zastrzezeniem, a my jestesmy wolni od biedy i jestesmy wolni od glodu i dostaniemy sie pochodnia z Globalnym twierdzeniem Niech Bóg blogoslawi i czeka na twoje wlasne swiadectwo, tak samo jak moje i sukces dla ciebie wszystkich moich dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niech Bóg blogoslawi cie wszystkim, kocham was wszystkich.

Ryan Jeremy
Bożena Danielczak,
Bożena Danielczak, 15.04.2019, 13:08
Nazywam się Bożena Danielczak, widziałem komentarze od osób, które otrzymały już *** od firmy pożyczkowej Easy, więc postanowiłam poprosić o *** w wysokości 100 000 USD, i to jest naprawdę świetna wiadomość i polecam każdemu, kto potrzebuje *** na e-mail : easy***[email protected] lub jego agent WhatsApp +17042282247. Cieszę się teraz, gdy otrzymałem ***, o którą ich poprosiłem



witan
witan 15.04.2019, 02:17
Witam,

Czy potrzebujesz *** dla swojej firmy, firm, inwestycji LUB na własny użytek? Nasza oferta zapewnia *** o niskim oprocentowaniu 3%. Prawdopodobnie odrzuciłeś swój lokalny bank? ODPOWIEDŹ O WIĘCEJ INFORMACJI PRZEZ: bridgewater***[email protected]> Więcej informacji o naszej usłudze.
Deanie
Deanie 11.04.2019, 23:28

Jestem prywatnym pożyczkodawcą oferującym usługi pożyczek finansowych do użytku osobistego lub do celów biznesowych. Oferuję od minimum 10 000,00 do maksymalnie 20 000 000, na okres od 1 do 30 lat. Moja usługa jest prawdziwa i wolna od ryzyka. Moim celem jest sprawienie, byś się uśmiechał i budował z tobą długie relacje biznesowe.

Skontaktuj się ze mną na [email protected], aby uzyskać więcej informacji.

pozdrowienia

Deanie Ron
pacificfinancial***firm@gmail.com
pacificfinancial***[email protected] 11.04.2019, 21:02
Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci *** w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na *** biznesowe lub korporacyjne, *** osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, *** zdrowotne itp. ))
A może odmówiono Ci *** z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą *** finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
PACIFIC FINANCIAL *** FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym do weryfikacji.
Spłata *** rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu ***, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancial***[email protected]

Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

Pełna nazwa: ____________________________
Wymagana kwota ***: ________________
czas trwania ***: _________________________
Cel ***: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / kod pocztowy: __________________________
Kraj: _______________________________
Zajęcie: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________

Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancial***[email protected]

podziękować

CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON
FIRMA PACIFIC FINANCIAL ***
E-mail: pacificfinancial***[email protected]
THOMPSON
THOMPSON 9.04.2019, 18:52
Jestem Richard William Widziałem komentarze od ludzi, którzy już dostali *** od Boga bojącego się o imieniu Gary Pery, a potem postanowiłem złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na swoim osobistym koncie bankowym całkowitą kwotę, o którą prosiłem dla. To naprawdę świetna wiadomość i radzę każdemu, kto potrzebuje prawdziwej ***, aby złożyła wniosek przez e-mail (thompson.***[email protected]). Cieszę się, że dostałem ***, o którą prosiłem.
Midland *** Key
Midland *** Key 8.04.2019, 11:28
Szukasz finansów dla przedsiębiorstw, finansów osobistych, pożyczek na nieruchomości, pożyczek samochodowych, gotówki studenckiej, funduszy konsolidacji zadłużenia, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp ... Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. +917204719376
Whataspp: +917204719376
E-mail: ***[email protected]
Ahmed Mohamed
Midland *** Key
Midland *** Key 8.04.2019, 11:26
Szukasz finansów dla przedsiębiorstw, finansów osobistych, pożyczek na nieruchomości, pożyczek samochodowych, gotówki studenckiej, funduszy konsolidacji zadłużenia, funduszy niezabezpieczonych, kapitału podwyższonego ryzyka itp ... Jesteś we właściwym miejscu Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. +917204719376
Whataspp: +917204719376
E-mail: ***[email protected]
Ahmed Mohamed
Midland *** Key
Midland *** Key 8.04.2019, 11:22
Uzyskaj szybki i legalny kredyt Whatsapp: +917204719376
Whatsapp: +917204719376
E-mail: ***[email protected]
Midland *** Key
DANIELA
DANIELA 3.04.2019, 15:01
Dla Twojej uwagi, bardzo ważne jest, aby podzielić się tym z Tobą. Po wielu odrzuceniu przez banki, w końcu znalazł

Pan, który sprawił, że moja rodzina szczęśliwa. To naprawdę normalne, aby dać mu to świadectwo. To znaczy, że

przyznano kredyt dla moich rodziców w 72 godzin. Jest to bardzo ładne, wiarygodne i wiarygodne Sir *** od 5000

euro do 1 000 000 euro na niskim oprocentowanie 3% rocznie, jeśli naprawdę potrzebują do kontaktu z nim i będzie

zadowolony.

E-mail: [email protected]

Twój WhatsApp: + 33683565294
ckf53744@gmail.com
[email protected] 3.04.2019, 12:33
Jesteśmy chrześcijańską organizacją, która pomaga ludziom w potrzebie pomocy finansowej. Więc jeśli przechodzisz trudności finansowe lub masz kłopoty finansowe i potrzebujesz środków na założenie własnej firmy, spłacenie rachunków, skontaktowanie się z nami teraz, oferujemy tutaj wszelkiego rodzaju ***, oferujemy 3% kredytu rocznie bez stresu, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]

Obecnie obowiązuje oferta *** 3%
Meryl
Meryl 3.04.2019, 07:35
Czy potrzebujesz ***? Czy jesteś w jakimś kryzysie finansowym, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz *** na uregulowanie długu lub spłatę rachunków lub rozpoczęcie miłego biznesu? Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać *** kapitałową od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Oto Twoja szansa na uzyskanie *** od naszej firmy. oferujemy kredyty dla osób fizycznych w następujących celach i nie tylko. Pożyczka osobista, ekspansja biznesowa, zakładanie działalności gospodarczej, edukacja, konsolidacja zadłużenia, *** na twarde pieniądze. Oferujemy *** o niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami już dziś, wysyłając e-mail na adres [email protected]
WNDA PALUA
WNDA PALUA 3.04.2019, 03:52
Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i *** mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka ***. Jeśli potrzebujesz *** i jesteś w 100% pewien, że spłacisz ***, skontaktuj się z nimi i powiedz im, że pani Sharon Coolidge Lynn skierowała Cię do nich. acceptance***[email protected]
Kenneth
Kenneth 1.04.2019, 09:32
Oferujemy szeroki zakres usług finansowych zainteresowanym klientom, którzy szukają pożyczek na sfinansowanie swoich wydatków. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami: [email protected], jeśli potrzebujesz szybkiej ***.

Z poważaniem
[email protected]
[email protected]
lucky
lucky 1.04.2019, 01:42
Dzień dobry!!!
I SAM LUCKY TRUST, potrzebujesz kredytu? Płynne długi? Płacić rachunki lub rozpocząć własną działalność gospodarczą?
Oto bardzo szybki pożyczkodawca, który oferuje *** na dowolny kredyt.
Uznanie jakiegokolwiek rodzaju, więc jeśli potrzebujesz *** teraz, oto ona
możliwość bez utraty czasu w kontakcie z nami ([email protected]).

Twoje imię:
SEKS;
LATA;
Ziemia
Kwota ***:
Czas trwania ***:
KREDYTOWE CELNE;
DOCHÓD MIESIĘCZNY;
Cenny numer telefonu komórkowego:
Dziękujemy również za zrozumienie kontaktu
czekali
Powitanie
podawanie
E-mail: ([email protected])
Helena Karas
Helena Karas 30.03.2019, 14:17
Witajcie ludzie. Nazywam się Helena Karas z Pragi 8. Otrzymałem *** w wysokości 15 000 000 CZK Pan Peter Krajcovic za nieruchomość w Pradze 2. Właściwy e-mail pana Krajcovica to [email protected] Jego pożyczka jest w 100% gwarantowana. Skontaktuj się z nim, jeśli nadal szukasz ***.

Pozostałe