Do setki rozpędzają się w 3 sekundy. Nowe motocykle zasiliły starogardzką flotę policyjną

  • 06.08.2022, 08:11
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Do setki rozpędzają się w 3 sekundy. Nowe motocykle zasiliły starogardzką…

Podziel się:

Oceń:

Do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim trafiły dwa nowoczesne policyjne motocykle. Maszyny o mocy 136 KM rozpędzają się „do setki” w trzy sekundy, a ich maksymalna prędkość znacznie przekracza 200 km/godz. Nowe pojazdy, to nowe możliwości, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów, będą służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz pozwolą szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, szczególnie w sytuacjach, gdy liczy się czas dojazdu.

Od środy, 3 sierpnia br., na drogach powiatu starogardzkiego policjanci z drogówki pełnią służbę z wykorzystaniem nowoczesnych motocykli marki BMW, które zastąpiły poprzednie hondy. BMW R 1250 RT, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym, czterosuwowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, a moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu pozwalając rozwinąć prędkość 100 km/h w czasie 3 sekund.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Starogardzkie beemk-i kolorystycznie odpowiadają już nowemu oznakowaniu pojazdów służbowych, których kolorystyka została wzbogacona o jaskrawą barwę żółtą. Motocykle posiadają także wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. Dodatkowe wyposażenie uzupełniają megafony z funkcją syreny lub głośników, a także białe światła pomocnicze pod światłem uprzywilejowania do podświetlania miejsca pracy w nocy. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort w czasie jazdy. Zatankowany motocykl w wersji cywilnej waży 279 kilogramów, natomiast z wyposażeniem specjalnym, jego waga może wynieść nawet ponad 300 kg. Nowym rozwiązaniem, które jest już pewnym standardem w świecie motoryzacji, jest zastąpienie analogowych bądź cyfrowych zegarów, przejrzystym ekranem TFT o przekątnej 10,25 cala, który łączy w sobie komputer pokładowy, zestaw wskaźników oraz technologie Bluetooth.
 


Wszystko to sprawia, że nowe motocykle będą niezwykle skutecznym narzędziem do przemieszczania się, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z zakorkowanymi ulicami. Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą motocykli policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.

Źródło: KPP Starogard Gdański

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o
o 07.08.2022, 10:07
Wiadomo. Niemiecki produkt najlepszy.
stefan
stefan 07.08.2022, 09:37
może wyłapią szalonych nocnych kładowców i organizatorów nocnych wyścigów i palenia gumy na parkingach przy marketach
tutam
tutam 07.08.2022, 20:08
W Starogardzie największą zmorą są niedziele, gdy posiadacze różnych jednośladowych przecinaków wykorzystują pustawe ulice i np. na ul. Gdańskiej urządzają sobie jazdy testowe na odcinku światła - Famos. Prędkość nawet ponad 100 na godzinę. Jakim trzeba być przegrywem żeby jarać się takimi wyścigami zamiast odpoczywać z rodziną. Starogard jest strasznie aspołecznym miastem - dużo tu kolesi którzy wolny czas spędzają na różnych niebezpiecznych i kopniętych rozrywkach.
Wk. Podatnik.
Wk. Podatnik. 06.08.2022, 22:53
O w sam raz do łapania przestępców bez maseczek!!!
I znowu z naszej ciezko wypracowanej kasy takie bezuzyteczne glupoty sa kupowane.....
Lolo
Lolo 06.08.2022, 19:52
Szkoda kasy dla tych....
kierowca
kierowca 06.08.2022, 11:40
mam nadzieję , że wyłapią wreszcie pijaków i wariatów za kółkiem ,w tym notabli miejskich i samorządowych , oby tylko nagrywali tych patoli za kółkiem i sprawy szybko trafiały do sądów po rozgrzeszenie !!!
Radek
Radek 06.08.2022, 19:11
Policja powinna podlegać bezpośrednio obywatelom z których podatków jest utrzymywana.. Czy coś się zmieniło w Polsce od czasów komuny?, dalej kto rządzi przy korycie ten ma pod sobą służby. Należy zacząć od samej góry od tych co mają przywileje i immunitety.Pis mówi że rozliczy poprzedników, poprzednicy że jak dojdą do władzy rozliczą Pis a nikomu ważnemu włos z glowy nie spada wszyscy zapewne umoczeni.
edg
edg 08.08.2022, 06:45
sławuś rehreh się gdzieś przyczaił i pewnie w koło więcej jest lokalnych takich sławusiów a i na pis dzielców przyjdzie czas
waleria
waleria 06.08.2022, 12:09
żadnych immunitetów dla patologicznych i politycznych łajzów...

Pozostałe