Zgniatarki do butelek i puszek stanęły w 19 lokalizacjach miasta

  • 03.08.2022, 16:27
  • redakcja
Zgniatarki do butelek i puszek stanęły w 19 lokalizacjach miasta UM Starogard

Podziel się:

Oceń:

STAROGARD GDAŃSKI. W blisko dwudziestu lokalizacjach pojawiły się na terenie naszego miasta zgniatarki do butelek i puszek. Wszystko za sprawą Radnego Rady Miasta Piotra Szulca, który był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia.

Urządzenie służy do zgniatania plastikowych butelek typu PET o pojemnościach od 0,3 do 2,5 litra oraz puszek aluminiowych po napojach. Zgniatając butelki zmniejszamy ich objętość o 80%, co pozwala na redukcję objętości odpadów. W ten sposób przyczynić się możemy do generowania wymiernych oszczędności w budżecie. Zgniatarka zmniejszy m.in gromadzenie śmieci w wiatach śmietnikowych. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu, stolica ma szansę stać się czystsza.


Instrukcja obsługi zgniatarki do butelek:

Należy odkręcić butelkę, umieścić ją w zgniatarce wkładając ją od dołu, gwintem do góry (patrz obrazek). Następnie jednym energicznym ruchem pociągnąć dźwignię w dół. Zanim puścimy dźwignię – zakręćmy butelkę! Gotowe! A problem zmniejszył się o 80%.


LISTA LOKALIZACJI ZGNIATAREK:

·         Osiedle Piastów 10 i 11

·         ul. Kościuszki 129

·         ul. Kościuszki 52

·         ul. Jagiełły 14

·         ul. Wybickiego 23

·         Al. Jana Pawła II 17

·         Osiedle Kopernika 1,2

·         Osiedle 60-lecia O.N.P 6

·         Osiedle Piastów 2

·         ul .Powstańców Warszawskich 5 od strony ul. Kociewskiej

·         ul. Powstańców Warszawskich 3

·         Osiedle 800-lecia Starogardu 14 – dalsza altana

·         ul. Piłsudskiego 2

·         ul. Chopina 2

·         ul. Chopina 2a – Osiedle Parkowe

·         ul. Hillar 2a-2e

·         Osiedle Nadzieja 1-12

·         ul. Grunwaldzka 33

·         ul. Sobieskiego 2

_redakcja

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stasiu
Stasiu 05.08.2022, 20:16
No to się Pan Schultz wykazal intencją jak wyrzucać nasze pieniądze w błoto....ciekawi mnie ile nasze miasto wydało na ten projekt pieniędzy. Ja zgniatam puszki i butelki z tworzywa tak intuicyjnie bo mama mały pojemnik na odpady. Ale podesłał bym filmiki takiego chłopaka o bardzo ciemnej karnacji i pokazuje kretynom jak nie należy się promować i jak można większość rzeczy zrobić latwiej/prościej/taniej...niestety i u nas to jest czasami niewykonalne
Czytelnik
Czytelnik 05.08.2022, 12:23
Tresura jak widać idzie w najlepsze. Myj, sortuj, zgniataj. Brakuje jeszcze abyś własnym transportem odwoził wszystko do zakładu utylizacji i we własnym zakresie utylizował. Cieszę się, że tyle osób zaczyna być eko i rezygnują w takie upały z wody, mydła,żelu i anty prespirantu.Czuć odór spoconych pach,kroczy i nie podtartych zadów aż chce się podróżować komunikacją miejską i stać w długich kolejkach za takimi.
San
San 05.08.2022, 05:59
Sandały to mój fetysz.
harnold
harnold 05.08.2022, 03:32
Obiektywnie.
eco-******którzy zachęcają do tego całego eco-małpowania mieszkają w dużych najczęściej domkach i mają miejsce gdzie te śmieci trzymać i segregować.
Ja mieszkając sam w kawalerce musiałbym całą kuchnię zawalić śmieciami aby odpowiednio sortować odpady.
od sortowania do są sortownie śmieci nie ja!
ja
ja 04.08.2022, 23:01
ja widzę rozwiązanie takie jak wszędzie na świecie kaucja za wszystkie butelki u nas po 2zł.i zwrot kasy za nie i problem rozwiązany,nie będzie wyrzucania do lasu i po rowach,pozdrawiam
Ja1
Ja1 06.08.2022, 23:19
Potwierdzam i pozdrawiam
a
a 05.08.2022, 09:46
A nawet jak ktos, wyrzuci, to ktos inny pozbiera, zeby zarobic
Czar
Czar 04.08.2022, 22:58
Jak mi zapłacita to będę zgniatał.
Stachu
Stachu 04.08.2022, 19:25
Przestańcie wkręcać ludziom obróbkę śmieci, segregacja, mycie, zgniatanie, nie mamy na to czasu to raz, a dwa to wszędzie płacimy za eko świrowanie. Od tego są służby komunalne i sortownie utrzymywane za nasze pieniądze i za nasze powstały.
o
o 04.08.2022, 17:42
Pytanie podstawowe:
Co się później dzieje z tymi zgniecionymi plastykami? Czy je ktoś gdzieś spala czy sprzedaje dalej? A jak sprzedaje to gdzie są te pieniądze?
dyzma
dyzma 04.08.2022, 14:35
To pokazuje poziom intelektualny naszego społeczeństwa. Nawet do tak prostej czynności, jak zgniatanie butelek potrzebne jest urządzenie i jeszcze instrukcja do niego
Ala
Ala 04.08.2022, 17:45
Obserwując rowerzystów , którzy po opróżnieniu butelki wody wyrzucają je w krzaki nie ma szans na to , że ktoś podejdzie do tej maszyny 10 m. i tam wrzuci plastik.
Kaśka
Kaśka 04.08.2022, 05:10
Brawo. Nobla dla tego gościa. Jakiś czas temu było wiele krzyku że wszelkie butelki miały być zwrotne. I guzik z tego wyszło.
tik
tik 04.08.2022, 07:03
juz się ucieszyłem że stg jest pionierem we wprowadzaniu systemu do zwrotu butelek ale szybko się obudziłem
all I know...
all I know... 04.08.2022, 02:57
Panie Piotrze!
Super bezużyteczny sprzęt!
Idea niczym w jakiejś utopijnej krainie, która NIGDY nie będzie miała miejsca bytu.
Już widzę, jak nasze zabiegane społeczeństwo, będzie traciło czas, aby zgniatać butelki i puszki.
No wy chyba w to nie wierzycie ?
Dodam, że takie urządzenie to koszt 200 zł w górę, a z tego co widzę jest przykręcone tylko na kilka śrub, więc długo nie postoi.
Nadal ogromna część społeczeństwa nawet nie segreguje szkła, plastiku czy makulatury i wszystko wrzuca do 1 pojemnika, a co dopiero zgniatanie butelek...
ekosreko
ekosreko 04.08.2022, 07:01
moze melony i inne żury będa zgniatać to im się więcej na wózki zmieści. tylko żeby faktycznie nie wpadli na pomysł że mogą sobie je zabrać (te zgniatarki) albo oddać je na złom
Qwerty
Qwerty 04.08.2022, 09:41
Melony i Żury mają czasami większą kulturę niż ludzie którzy mają więcej od nich . Nie ważne jaki człowiek jest okazujmy szacunek .
Prędzej wyrwia to jakieś dzieciaki ze źle wychowanego domu kto wie może i twoje sądząc po twojej prostackiej wypowiedzi mogę stwierdzić że uważasz siebie za wspaniałego .
Ekosreko
aaaaa
aaaaa 04.08.2022, 14:22
Mówi się :wyrwą,debilu.
Qwerty
Qwerty 04.08.2022, 15:05
aaaa niestety taki mam słownik we fonie a wracając do słowa"debil " to tematem rozmow nie jest jeden z twoich ojców
aaaaa
aaaaa 04.08.2022, 15:51
W Polsce obowiązuje słownik języka polskiego,a nie słownik w "fonie" debilu!
Qwerty
Qwerty 04.08.2022, 16:09
aaaaa haha normalnie Miodek ze Starogardu 🤣 Żal mi Ciebie
aaaaa
aaaaa 04.08.2022, 16:14
O:niedorozwój umysłowy zna nazwisko:Miodek.No,no!!!!!
Qwerty
Qwerty 04.08.2022, 18:19
Skąd wiesz że jestem niedorozwój???
🤣🤣. Dlaczego używasz przezwisk używanych przez twoich przyjaciół w stosunku do twojej osoby ??
Teraz mi wogole Ciebie żal biedaczku mądry w necie a w realu (mam nadzieję że wiesz co to znaczy ) pisda 🤣🤣.
aaaa
aaaa 05.08.2022, 11:15
Ty kończyłeś chociaż podstawówkę,debilu?W ogóle pisze się osobno.!!
Qwerty
Qwerty 05.08.2022, 18:58
Mam więcej szkół niż ty aaaa🤣 żeby nie google to byś gówno wiedział /ła
poiuyt
poiuyt 05.08.2022, 10:27
no tak przecież tylko ty wiesz wszystko i masz prawo wydawać opinie po jednym zdaniu komentarza wspaniały wersie z klawiatury
Qwerty
Qwerty 05.08.2022, 19:03
Mam prawo robić co chce i mówić co chce .
Nie wszystko wiem ale dużo czytam
aaaaa
aaaaa 05.08.2022, 19:18
No proszę,to i czytać umiesz?gratulacje
Qwerty
Qwerty 05.08.2022, 21:57
Uważam że potrafię więcej niż Ty aaaa
prawiejakwmisiu
prawiejakwmisiu 04.08.2022, 12:02
wszechwiedzący qwerty pominąłeś punkt w instrukcji "sprawdzić czy nie ksiądz" chociaż w dzisiejszych czasach mogły by to być i dzieci księdza :)
a żury faktycznie z wielką kulturą pod p i e r [email protected]ą wszystko co się da na złomie sprzedać
Qwerty
Qwerty 04.08.2022, 13:34
Nie bądź taki kozak . Nigdy nie wiesz co Ciebie może spotkać .
M
M 03.08.2022, 17:05
Przecież butelki można tak zgnieść bez zgniatarki. Ciekawe kto za to zapłacił
antytrabanty
antytrabanty 04.08.2022, 12:03
pani płaci pan płaci społeczeństwo płaci ... a kto się bogaci ciekawe
Antifa
Antifa 04.08.2022, 20:45
Bogaci się jak zwykle pisdusiowa elyta.
babaganusz
babaganusz 05.08.2022, 10:29
ej przecież Szulo to nie pisuarowiec tylko popapraniec chyba że mnie jakiś transfer polityczny umknął sprzed oczu
Antifa - łowcy h...