Amol na ból zęba - natychmiastowa ulga

  • 29.07.2022, 18:27
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Amol na ból zęba - natychmiastowa ulga

Podziel się:

Oceń:

Zmagasz się z bólem lub dyskomfortem w twojej jamie ustnej? Czujesz, że źródłem bólu jest jeden z twoich zębów? Przyczyną może być odsłonięty nerw zęba lub też próchnica. Nie wiesz, jak pomóc sobie domowymi środkami? Amol na ból zęba, olejek goździkowy czy też czosnek to tylko jedne z nich. Z poniższego artykułu dowiesz się, co zrobić z bolącym zębem, jak uśmierzyć ból i jak go wyleczyć.

Amol na ból zęba - skuteczna metoda na złagodzenie bólu 

Amol już od wielu lat pomaga nam w kryzysowych sytuacjach – bardzo dobrze sprawdza się na ból głowy, ból żołądka, a także jako pomoc w przypadku grypy czy przeziębienia.  

Jak się okazuje, przydatny jest również w przypadku bólu zęba lub innych zapaleń jamy ustnej. Skąd ma takie właściwości? Jednym ze składników Amolu jest olejek goździkowy, o którym zaraz dokładniej opowiemy. Pozostaje nam jednak pytanie – jak stosować Amol na ból zęba? Nie ma w tym niczego trudnego – bolący ząb należy zakropić raz na jakiś czas. Na początku Amol zmniejsza ból, lecz po pewnym czasie zwalcza go całkowicie.  

Po tym, jak ból ustąpi, należy udać się do dentysty, który sprawdzi, co jest nie tak z twoim uzębieniem. 

Co jest przyczyną bólu zęba - pierwsza wizyta u dentysty po zastosowaniu Amolu 

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że twój ząb jest chory, to Amol przyniesie ci ulgę jedynie na określony czas. Przeważnie potrzebna jest pierwsza wizyta u dentysty [https://dentinfo.pl/pierwsza-wizyta-u-dentysty/] (lub kolejna), ponieważ stan zapalny zęba sam się nie wyleczy. Jeśli dzięki Amolowi lub innemu środkowi twój ząb przestał ci na chwilę dokuczać, to jeśli nie udasz się z tym do dentysty jak najszybciej, spowodujesz pogłębienie się np. próchnicy czy paradontozy. Zaniedbanie niestety doprowadzi do stanu zapalnego i dalszych powikłań. 

Fakt, możesz tymczasowo zastosować środki, które pomogą ci uśmierzyć ból, jednak musisz pamiętać o tym, że nie rozwiążą one problemu. 

Jeśli pierwszym raz odczuwasz ból zęba, to wizyta u lekarza jest niezbędna. Może to oznaczać nie tylko próchnicę, ale może być to też objaw odsłoniętego nerwu zęba. Wprawdzie Amol na ból zęba [https://dentinfo.pl/amol-na-bol-zeba/] jest skutecznym środkiem, jednak nie zastąpi on wizyty u stomatologa. 

Odsłonięty nerw zęba, czyli tak zwana nadwrażliwość 

Skutkiem odsłoniętego nerwu zęba [https://dentinfo.pl/odsloniety-nerw-zeba/]jest ból a także dyskomfort. Bardzo duża część osób, która zmaga się z nadwrażliwością zębów, odmawia sobie wielu codziennych czynności, gdyż sprawiają im one ból. Zalicza się do nich między innymi picie gorących lub zimnych napojów czy też szczotkowanie zębów, gdyż może ono sprawić im silny ból.  

Nadwrażliwość pojawia się w momencie, w którym dziąsło obniża się, a zębina, czyli tkanka porowata zęba, zostanie odsłonięta. W zębinie znajdują się mikroskopijne kanaliki zębowe - są one bezpośrednią drogą do nerwów znajdujących się w środku zęba. Przez to nerwy narażone są na nadmierną stymulację, którą nazywamy właśnie nadwrażliwością. 

Olejek goździkowy na ból zęba - dlaczego to tak skuteczny środek uśmierzający ból? 

W medycynie ludowej, już od pokoleń goździki stosowane są jako środek na uśmierzenie bólu. Wszystko to za sprawa eugenolu, jaki się w nich znajduje. Ta oleista ciecz posiada liczne właściwości, w tym znieczulające, a także odkażające. Aby olejek goździkowy na ból zęba [https://dentinfo.pl/olejek-gozdzikowy-na-bol-zeba/] okazał się skuteczny, należy go wetrzeć w dziąsło w miejscu, w którym czujesz ból.  

Jeśli nie znajdziesz w aptece olejku goździkowego, to możesz zakupić jego suszone pąki i je żuć, lub też wykonać z nich kompres i przyłożyć w miejsce, w którym odczuwasz ból lub dyskomfort. 

Czosnek na ból zęba - kolejny świetny domowy sposób na zmniejszenie bólu 

Kiedy zmagasz się z bolącym zębem, który w dodatku ma jeszcze dziurę, to warto zasięgnąć do sprawdzonych, domowych sposobów na zmniejszenie bólu. Czosnek na ból zęba [https://dentinfo.pl/czosnek-na-bol-zeba/] nie tylko ci w tym pomoże, ale też ograniczy namnażanie się bakterii w miejscu próchnicy. Jest to dość ważne - takim działaniem zapobiega on dalszej degradacji szkliwa.  

Jak to zrobić? Wystarczy obrać czosnek, wziąć jeden ząbek, odciąć kawałek i tą stroną przyłożyć do zęba, po czym poczekać tak kilka minut. Ból zniknie, a twoje zęby będą zabezpieczone, byś mógł umówić się na wizytę do stomatologa.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe