Przed nami wyjątkowa gratka – V Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej na Kociewiu. Zapraszamy do Zblewa!

  • 29.07.2022, 13:34
  • UG Zblewo
Przed nami wyjątkowa gratka – V Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej…

Podziel się:

Oceń:

Jeden z koncertów będzie można wysłuchać w Zblewie – w zblewskim kościele parafialnym. Jak to możliwe? Skąd muzyka organowa w Zblewie? Wszystko to za sprawą Patryka Podwojskiego – organisty Katedry w Oliwie, uznanego improwizatora, laureata wielu nagród, z wielkim sukcesem koncertującego w Polsce i na świecie.

Mimo tak wielkiej kariery, Patryk zawsze chętnie i z wielkim sentymentem wraca na Kociewie i do Zblewa, bo przecież… właśnie stąd pochodzi! A kociewska publiczność bardzo się z tego cieszy i docenia to, że muzyk o takiej renomie dzieli się ze swoimi krajanami swoim talentem i muzyką. Choć podobno dla „swoich” gra się najtrudniej – ale jak widać na corocznych koncertach Patryka Podwojskiego w rodzinnym Zblewie – tu gra się zawsze świetnie, a wspaniała akustyka zblewskiego kościoła dodatkowo potęguje wspaniały odbiór przez słuchaczy. Koncerty organizowane w Zblewie są zatem po prostu prześwietne!

Dlatego warto zapamiętać tę datę – 31 lipca (niedziela) – godz.11:00, kościół parafialny w Zblewie. Wystąpią: nasz Patryk Podwojski oraz Mateusz Rzewuski.

Serdecznie zapraszamy!

UG Zblewo

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stara kobieta
stara kobieta 31.07.2022, 08:53
Przy głównej alei, na starym cmentarzu, jest b.zaniedbany grób sanitariuszki z Powstania Warszawskiego.Harcerze napisali,że pamiętają,ale to nieprawda,nikt na tym grobie oprócz mnie nie bywa.Wstyd i hańba harcerze!

Pozostałe