[FOTO] XIX. Wilcza Dycha w Osiecznej - GRAND PRIX BORÓW TUCHOLSKICH 2022

  • 28.07.2022, 13:45
  • M.Bendig
[FOTO] XIX. Wilcza Dycha w Osiecznej - GRAND PRIX BORÓW TUCHOLSKICH 2022

Podziel się:

Oceń:

GM. OSIECZNA. W sobotę, 16 lipca, w Osiecznej odbył się bieg pod nazwą Wilcza Dycha, czyli przedostatni z pięciu biegów, organizowanych w ramach prestiżowego cyklu Grand Prix Borów Tucholskich 2022. Jak wcześniej relacjonowaliśmy, 25 czerwca br. w Zblewie rozegrano 11-kilometrowy I. Bieg Sokoła, wcześniej natomiast biegi odbyły się: 11 czerwca w Okoninach Nadjeziornych (Gmina Śliwice – IV. Okonińska Pętla - dystans 12 km) oraz 14 maja w Ostrowitem k. Czerska (IV. Borowiacka Dycha – dystans 10 km). Ostatni z biegów – VI. Śliwicka Dyszka (dystans 10 km) odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia, w Śliwicach. Jak wynika z naszych informacji, rejestracja na to wydarzenie jest jeszcze otwarta.

W ramach cyklu, uczestnicy zdobyć mogą w sumie pięć różnych medali – po jednym za przebiegnięcie każdej z pięciu wymienionych tras. Ten, kto zdobędzie wszystkie, będzie mógł połączyć je ze sobą w całość szóstym medalem (stanowiącym środek układu), rozdawanym w prezencie - pod warunkiem zaliczenia wszystkich pięciu wymienionych tu biegów.

Pogoda nie rozpieszczała

Mimo deszczowo-burzowej pogody sportowcy nie zawiedli i zjechali do Osiecznej, by wziąć udział w kolejnym biegu, w ramach Grand Prix Borów Tucholskich. Wilcza Dycha – bo tak nazywał się ten bieg – prowadziła z centrum wsi szosą, przez piękne lasy Nadleśnictwa Lubichowo, na dystansie 10 km. Jak wynikało z opowiadań uczestników, trasa była bardzo przyjemna, tym bardziej, iż padający deszcz stanowił dodatkowe orzeźwienie.

Na bieg główny zapisało się blisko 250 osób

Jak wynika z oficjalnych statystyk, na bieg główny (dystans 10 km) zapisało się blisko 250 osób. Dodatkowo, w ramach sobotniej imprezy, zorganizowano także bieg Nordic Walking na dystansie 5 km, w którym wystartowało kilkadziesiąt osób – kobiet, jak i mężczyzn oraz biegi dla dzieci, które sprawiły najmłodszym wielką frajdę, co widać po uśmiechach, na zamieszczonych tutaj zdjęciach.

„Marsz po zdrowie” i inne atrakcje

Tradycyjnie, mieszkańcy stanęli także na starcie otwartego „Marszu po zdrowie”. Były medale i nagrody oraz loteria. Można było także skosztować swojskich przysmaków, przygotowanych przez Gospodynie z Osiecznej.

Podsumowanie Grand Prix

Jak wynika z regulaminu, ogłoszenie ostatecznych wyników, wręczenie nagród i podsumowanie Grand Prix Borów Tucholskich nastąpi 6 sierpnia, bezpośrednio po VI. Śliwickiej Dyszce w amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach.

 

 

Fot. dzięki uprzejmości M. Apostołowicz

M.Bendig

Zdjęcia (28)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe