Wielka atrakcja w Zblewie! W poniedziałek (18 lipca) otwarto tu Muzeum PRL!

  • 30.07.2022, 08:33
  • redakcja
Wielka atrakcja w Zblewie! W poniedziałek (18 lipca) otwarto tu Muzeum…

Podziel się:

Oceń:

Dzięki niezwykłej pasji i pracowitości Pawła Peki - mieszkańca Zblewa, od kilku dni w Zblewie działa muzeum! I to jakie! Bogate w zbiory i unikatowe eksponaty. Jednym słowem - Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL w Zblewie. To druga wystawa stała Pomorskiego Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim.

W przestronnej hali wystawienniczej pan Paweł wyeksponował na razie jedynie ok. 15% swojej kolekcji. Zbiór jest imponujący! Obejrzeć możemy kilkadziesiąt pojazdów - od starych rowerów i motorów po najprawdziwszy czołg! Odwiedzający to miejsce goście wręcz przecierają oczy ze zdumienia na widok tej wspaniałej kolekcji. Są też sprzęty i akcesoria z tamtych czasów.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tego muzeum. Pan Paweł oprowadzi Was po wystawie i pięknie opowie o każdym eksponacie, a wiedzę ma przeogromną. Tym bardziej warto, bo wiele ze zgromadzonych tu pojazdów ma naprawdę niezwykłą historię.

Dodajmy, że każdy pojazd został osobiście przez pana Pawła odrestaurowany i choć wiele z pojazdów liczy kilkadziesiąt lat, dzięki pracy P. Peki wszystkie są "na chodzie" i wyglądają, jakby dopiero co zeszły z linii produkcyjnej! Odwiedzając to miejsce koniecznie zwróćcie uwagę na prawdziwe cudeńko - piękny, świeżo odrestaurowany przez pana Pawła Schwimmwagen z 1944 r. z oryginalną radiostacją i karabinem (a po bokach - z wiosłami). To jeden z ostatnich pojazdów, któremu pan Paweł przywrócił dawny blask.

 

Informacje praktyczne

Muzeum znajduje się w Zblewie przy ul. Łąkowej 2 (widać je z drogi wojewódzkiej, przy której ustawiony jest wojskowy radar! ).

Chcesz zwiedzić ekspozycję - zadzwoń do pana Pawła i umów się (jest na miejscu). Tel. 666 932 223
Bilety do muzeum kosztują 20 zł (małe dzieci zwiedzają bezpłatnie), a dochód z biletów przeznaczony jest na działalność muzeum.

Serdecznie i gorąco zapraszamy i zachęcamy do odwiedzin! Warto. Będziecie zachwyceni!

_redakcja

Zdjęcia (6)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janusz Urban
Janusz Urban 01.08.2022, 02:11
BRAWO, brawo, też kiedyś rozpocząłem organizację muzeum techniki wod - kan na terenie STARWIKU w STAROGARDZIE GD ALE NIESTETY NIE ZNALAZŁO TO ABSOLUTNIE ZROZUMIENIA ze strony rządzących w tamtym czasie miastem, pomimo, że eksponaty i artefakty z całej Polski każdy ofiarodawca chciał przywieść jako odnowione na swój koszt /firmy wod-kan, ciepłownicze, gazownicze, komunalne, nawet nasz starogardzki Polmos z P. dyr. Jakubusem/. Szkoda, ponieważ potem już ten pomysł zarzucono.
różnica
różnica 01.08.2022, 09:55
pan Paweł nie czekał aż mu dadzą i zrobił a pan Janusz teraz płacze
JU
JU 01.08.2022, 23:00
Nie PŁACZĘ , tylko wspominam, brak zrozumienia to świadectwo dla rządzących, Pan Paweł włożył w swoje pomysły swoją kasę, a ja mógłbym to mieć za darmo i zostało by to na zawsze własnością miasta. Kropka.
ABC
ABC 31.07.2022, 00:20
Dobra Robota!! Gratulacja dla Pana Pawła!!

Pozostałe