piątek, 19 kwietnia 2024 22:37
Reklama

Policjanci i strażacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci oraz strażacy z powiatu starogardzkiego dbają o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Wspólne działania informacyjne funkcjonariuszy mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z braku rozwagi i pływania na niestrzeżonych kąpieliskach. Mundurowi przekazują przez megafony specjalnie przygotowany w tym celu komunikat dźwiękowy, za którego pośrednictwem apelują o odpowiedzialne zachowanie oraz zdrowy rozsądek dla wspólnego dobra i bezpieczeństwa.
  • Źródło: KPP Starogard Gdański
Policjanci i strażacy przypominają o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

Wakacje to czas radości i beztroski, ale warto pamiętać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Przypominają o tym policjanci i strażacy z powiatu starogardzkiego. Mundurowi, którzy patrolują plaże, apelują, aby podczas wypoczynku nad wodą korzystać z kąpieli tylko pod czujnym okiem ratownika. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów, dlatego warto zapoznać się z regulaminem kąpieliska. Funkcjonariusze przypominają również kolory wywieszanych na masztach oznaczeń, gdzie na wejście do wody zezwala flaga biała, a flaga koloru czerwonego, oznacza całkowity zakaz kąpieli.

Jak pokazują statystyki, najwięcej utonięć i wypadków nad wodą dotyczy osób znajdujących się pod wpływem alkoholu, dlatego podczas wspólnych działań strażacy i policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze przypominają również, aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, pływać w miejscach dozwolonych oraz stosować się do poleceń ratownika.

W tym celu mundurowi przekazują przez megafony z łodzi oraz radiowozów specjalnie przygotowany w tym celu komunikat, z którym starają się dotrzeć do jak największej grupy plażowiczów oraz osób zażywających kąpieli w akwenach wodnych na pojezierzu starogardzkim. W ostatnim czasie takie wspólne akcje służb odbyły się na jeziorze Borówno Wielkie koło Skarszew oraz jeziorze Kałębie — największym akwenie wodnym w regionie, często określanym mianem „Morza Kociewskiego”.



Podziel się
Oceń

Reklama