Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego. W swoim mieszkaniu posiadał 7 kilogramów narkotyków

  • 26.07.2022, 14:30
  • redakcja
Policjanci zatrzymali dilera narkotykowego. W swoim mieszkaniu posiadał…

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim doprowadzili do swojej jednostki 31-latka, który przewoził autem blisko 300 gramów mefedronu. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny, policjanci zabezpieczyli kolejne środki odurzające. Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze przejęli łącznie blisko 6 kilogramów marihuany oraz ponad kilogram mefedronu. Mężczyzna usłyszy teraz zarzuty dotyczące posiadania oraz handlu środkami odurzającymi w znacznej ilości. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za popełnienie tego przestępstwa przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę po południu kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego volkswagenem. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że legitymowany mieszkaniec powiatu starogardzkiego handluje środkami odurzającymi.

Wiadra i karton z narkotykami
W czasie rozmowy z policjantami mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Podczas przeszukania samochodu, pod siedzeniem pasażera, kryminalni znaleźli reklamówkę, w której znajdowały się dwa worki z mefedronem.
- 31-latek został zatrzymany, a policjanci niezwłocznie przeszukali jego mieszkanie. Wskutek podjętej interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe wiadra oraz karton, w których znajdowało się łącznie blisko 6 kilogramów suszu roślinnego oraz ponad kilogram białego proszku - mówi Gazecie Kociewskiej aspirant sztabowy Marcin Kunka i dodaje, że policyjny tester wykazał, że była to marihuana i mefedron.

Niewykluczone kolejne zatrzymania
Dodatkowo funkcjonariusze przejęli znalezioną w mieszkaniu precyzyjną wagę, zgrzewarkę do folii oraz 10 tys. zł w gotówce. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.
Jak mówi rzecznik starogardzkiej policji, w najbliższym czasie śledczy przeprowadzą z jego udziałem dalsze czynności procesowe. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, pozwoli na przedstawienie zarzutów dotyczących handlu oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań

Trucizna niewiadomego pochodzenia
Mundurowi apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na użycie tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marcin
marcin 30.07.2022, 07:59
żadnej taryfy ulgowej dla tych potencjalnych mor.derców , karać karać ,karać !!!!!
mundurowy
mundurowy 27.07.2022, 07:26
takie jednostki powinno się eliminować z życia publicznego , oni nigdy nie zmądrzeją i się nie poprawią , żadna resocjalizacja ich nie zmieni...
dziab dziab
dziab dziab 27.07.2022, 03:30
Trzymaj się tam bracie!
Kaśka
Kaśka 27.07.2022, 05:35
Co. Straciłeś dojście do prochów. Tylko Ci współczuć
Gugu
Gugu 26.07.2022, 18:24
Bardzo dobrze zamknac na dlugie lata oczywiscie obowiazkowe prace dla tego goscia i pieniadze przeznaczac na cele charytatywne. Niech ma nauczke narkoman.
Czytelnik
Czytelnik 26.07.2022, 15:23
Kociewie staje się zagłębiem dilerów, ćpunów, narkomanów oraz wszelkiej maści patologii. Każdy diler i ćpun powinien cały towar spożyć jak świnia z koryta.

Pozostałe