Termomodernizacja przedszkola gminnego w Czarnej Wodzie

  • 23.07.2022, 15:05
  • redakcja
Termomodernizacja przedszkola gminnego w Czarnej Wodzie

Podziel się:

Oceń:

W ramach zadania pn. ,,Modernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Czarna Woda”, dofinansowanego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, wykonawca generalny S.T. Budownictwo rozpoczął prace na kolejnym obiekcie gminnym, którym jest przedszkole publiczne. Budynek zostanie m.in. ocieplony, zyska nowe pokrycie dachowe, na którym zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne.

Głównym założeniem projektu jest docieplenie ścian zewnętrznych izolacją o grubości 20 cm. Na dachu płaskim ułożony będzie styropian o grubości 5 cm, a na dachu skośnym - izolacja w postaci wełny szklanej o grubości 13 cm. Ponadto wykonawca otynkuje i pomaluje ściany zewnętrzne i wymieni poszycie dachowe z blachodachówki na dachówkę ceramiczną. Na niej zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Budynek zyska też nowe parapety z blachy ocynkowanej.
- Termomodernizacja ma poprawić efektywność energetyczną budynku - zmniejszenie zużycia energii cieplnej oraz elektrycznej. Efekt prac wpłynie pozytywnie na stan techniczny obiektu oraz komfort dzieci i pracowników przedszkola - mówi władze gminy Czarna Woda.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe