Most w Klonówce już przejezdny!

  • 20.07.2022, 10:02
  • redakcja
Most w Klonówce już przejezdny! Łukasz Kruszyński

Podziel się:

Oceń:

Dobra wiadomość dla kierowców – zakończyła się przebudowa mostu nad rzeką Wierzycą, który łączy Klonówkę z Rywałdem. Wartość tej inwestycji to blisko 3,5 mln zł.

Wykonawcą robót była firma „Roka Budownictwo Sp. z o.o” ze Starogardu Gdańskiego. Umowa na wykonanie przebudowy mostu została podpisana we wrześniu 2021 r. Firma wywiązała się z realizacji zadania przed planowanym terminem.
- Inwestycja była bardzo ważna ze względu na bezpieczeństwo użytkowników drogi powiatowej - ze względu na zły stan techniczny mostu potwierdzony przez coroczne przeglądy, ekspertyzy i orzeczenia techniczne oraz ze względu na niedostateczną nośność - przypomina starosta Kazimierz Chyła. - A dziś bardzo się cieszę i nie boję się powiedzieć, że wybudowany został najładniejszy most w naszym powiecie. To też potwierdza, że jednym z naszych priorytetów są drogi oraz bezpieczeństwo ich użytkowników - dodaje starosta.

Obiekt został wybudowany w 1962 roku. Most łączy miejscowość Rywałd z miejscowością Klonówka oraz dwa powiaty: starogardzki i tczewski.
Wartość robót budowlanych wyniosła ok. 3,5 mln. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu państwa - rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 50 proc. Pozostała część inwestycji została sfinansowana przez Powiat Starogardzki.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawy
ciekawy 23.07.2022, 19:49
ile pokazał alkomat ???
pracuś
pracuś 21.07.2022, 15:22
kiedy oni pracują ? , ale najważniejsze że ciężki szmal biorą , kosmiczne jaja !!!
Znawca trolli
Znawca trolli 22.07.2022, 11:39
jedni pracują, inni trollują, a jeszcze inni sie obijają, takie życie
horonży
horonży 20.07.2022, 21:52
Możecie powiedzieć dlaczego z moich PODATKÓW, trzeba utrzymywać tych ******* ze zdjęcia ?
Od dłuższego czasu mam wrażenie, że ich praca polega na tym, że jeżdżą z nożyczkami i przecinają jakieś wyimaginowane wstążeczki.
Jak jestem w błędzie, to mnie poprawcie proszę.
Wyborca
Wyborca 21.07.2022, 10:31
Cały sztab w komplecie do zdjęcia.
Kto pracuje w tym czasie w starostwie ? Asystenci ?
Ewidentne lekceważenie wyborców.
Wniosek taki,że nie ma żadnych mediów, które by krytyczne podeszły do m.in tej sytuacji ?
Do licha ,po co tam wicestarosta Gabriel i etatowa członkini zarządu Konkolewska ?
Nie wystarczy starosta ?
Nie mają wstydu.Zabierzcie się wreszcie do roboty.


kiker
kiker 22.07.2022, 09:16
Kolesiostwo...a myślisz jak dostała zatrudnienie w urzędzie pracy!!! W każdej mieścinie jest taka patologia zatrudnienia, najpierw stołek potem studia albo odpowiedni papier, a chociażby niekompetentne osoby w miejskich wodociągach!!!
Gość
Gość 22.07.2022, 13:11
To sprawka Neumanna.
Wstyd.
o
o 20.07.2022, 21:27
Za 3,5 mln to chyba żadna łacha że jest przejezdny.
Ania
Ania 20.07.2022, 11:11
A czy jest otwarty, bo po zdjeciach i "niby" wielkim przecięciu wstęgi przez władzę, most był zamknięty.
Trollujący trolle
Trollujący trolle 20.07.2022, 10:59
Czekamy na dyżurnego trolla, który będzie bełkotał o pijaństwie, alkomatach i chorobach wenerycznych
Gość
Gość 20.07.2022, 19:59
Moze ktoś kto ma problem z alkoholem
płaci za twój belkot.
Nie ma spolecznej zgody dla alkoholików ktorzy pchają się do władzy.Najpierw i przede wszystkim leczenie.
skandal
skandal 20.07.2022, 19:28
głupku , popierasz pijaków i pijaństwo w pracy , lecz się na nogi , bo na glowę za póżno... , a trolować możesz sobie w kiblu...
Trollujący trolle
Trollujący trolle 21.07.2022, 08:34
Jesteś taki przewidywalny :D
wracz
wracz 21.07.2022, 13:55
jeszcze żyjesz weneryku
fuj...
fuj... 21.07.2022, 15:25
nawet matka cię wyklęła smierdzący , zainfekowany gnoju
Trollujący trolle
Trollujący trolle 21.07.2022, 16:32
Nerwy ci puszczają :D
Ważna uwaga
Ważna uwaga 20.07.2022, 10:53
Most nie łączy powiatu starogardzkiego i tczewskiego. Granica przebiega prawie 3km dalej
Sławek EU07
Sławek EU07 21.07.2022, 07:20
Most łączy Starogard Gd. z Pelplinem, a więc i powiatem tczewskim.
fotograf
fotograf 20.07.2022, 21:24
najważniejszy jest lans i zdjęcia przed wyborami , bo nic innego nie robią...
Trollujący trolle