Inwestycyjne boom w gminie Lubichowo. Powstanie m.in. ciąg pieszo-rowerowy z Lubichowa do Bietowa

  • 22.07.2022, 13:55
  • redakcja
Inwestycyjne boom w gminie Lubichowo. Powstanie m.in. ciąg pieszo-rowerowy…

Podziel się:

Oceń:

W ostatnim czasie gmina Lubichowo przeżywa prawdziwe inwestycyjny boom. Kilka dni temu przedstawiciele magistratu poinformowali o ogłoszeniu przetargu na budowę ciągu pieszo-rowerowego, łączącego Lubichowo z Bietowem. Jest to dla mieszkańców niezwykle ważna inwestycja, podnosząca bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Równocześnie trwa budowa chodnika przy ulicy Słonecznej w kierunku firmy AS-PL.

Władze gminy Lubichowo z wielką radością poinformowały, że po kilkuletnich staraniach w sprawie realizacji wspólnej inwestycji ZDW w Gdańsku i UG Lubichowo dotyczącej budowy ciągu pieszo-rowerowego na trasie Lubichowo-Bietowo, realizacja inwestycji przechodzi do kolejnej fazy. 8 lipca ogłoszony został przetarg na sfinalizowanie tego zadania.
To jednak nie koniec dobrych wieści. Przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace związane z budową chodnika przy ulicy Słonecznej w kierunku firmy AS-PL. Dzięki tej realizacji poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców gminy.
- Ta długo wyczekiwana inwestycja prowadzona jest przez Zarząd Dróg Powiatowych w Starogardzie Gdańskim przy współudziale Gminy. Zgodnie z umową koszty budowy są podzielone. 75 proc. ponosi Gmina Lubichowo, natomiast 25 proc. Powiatowy Zarząd Dróg. Zgodnie z zapisami w umowie prace potrwają do połowy sierpnia – informuja przedstawiciele UG Lubichowo i apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót.

 

 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stg
Stg 23.07.2022, 19:15
Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno i można w ostatnim momencie zobaczyć przed maską pieszego rowerzystę ubranego na czarno i bez świateł.
Dominik
Dominik 23.07.2022, 15:18
Kurcze , oby ten Ciąg pieszo rowerowy był zdatny do jazdy, a nie co kawałek krawężniki albo krzywy Polbruk;(
krzysiu
krzysiu 22.07.2022, 20:46
kto tam jezdzi z wioski 100 osobowej do wioski 230 osobowej
Panicz
Panicz 23.07.2022, 11:34
Jak Tobie idiota w puszce potroci dziecko i zabije to zrozumiesz!!!!!
Co za chore pytanie!!!!!
Daw
Daw 23.07.2022, 10:11
Na przykład dzieci chodzące do szkoły do Lubichowa?

Pozostałe