WRACAMY DO SPRAWY: Dwumiesięczny areszt dla 23-latka, który uciekał przed policją. Wcześniej miał już na pieńku z prawem

  • 27.06.2022, 12:50
  • Źródło: KPP Starogard
WRACAMY DO SPRAWY: Dwumiesięczny areszt dla 23-latka, który uciekał przed… KPP Starogard

Podziel się:

Oceń:

O tym, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej funkcjonariuszom Policji to poważna sprawa, przekonał się 23-letni kierowca motocykla. Mężczyzna, który zbagatelizował dawane przez policjantów sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i tak został zatrzymany, a sąd na wniosek śledczych zadecydował o jego aresztowaniu. Teraz przestępca drogowy spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. Czyn, którego się dopuścił mężczyzna, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie 23-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który kilka dni temu próbował uniknąć kontroli drogowej. Kierujący motocyklem mężczyzna nie reagował na dawane przez policjantów sygnały nakazujące natychmiastowe zatrzymanie pojazdu i podjął próbę ucieczki.

Do zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia w powiecie starogardzkim. Funkcjonariusze prowadzili pościg za motocyklistą na terenie kilku sąsiadujących ze sobą miejscowości. Mimo że przestępcy drogowemu udało się zgubić jadący za nim radiowóz, działania policjantów ze Skórcza i Lubichowa po kilku godzinach zakończyły się sukcesem. 23-letni motocyklista trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. W celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających, pobrana została do badania krew.

Śledczy, którzy zajmowali się tą sprawą, ustalili, że mężczyzna już wcześniej wchodził w konflikt z prawem w zakresie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wobec mieszkańca Kociewia, pod koniec maja br. prokuratury w Świeciu i Starogardzie Gdańskim skierowały do sądu akty oskarżenia dotyczące między innymi kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Śledczy za pośrednictwem prokuratury wystąpili do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego 23-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Zebrany w tej sprawie przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawę na tymczasowe aresztowanie mężczyzny, który wcześniej zbagatelizował sobie przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 2 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości.

 

Źródło: KPP Starogard

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jacek
jacek 28.06.2022, 08:04
Pisaliście, że uciekała z nim na motocyklu 18 letnia pasażerka, ona także powinna mieć postawione zarzuty.Trzeba było podejść do sprawy jak mężczyzna,zatrzymać się i odpowiadać za jazdę bez uprawnień.Skoro uciekali, to pewnie byli pod wpływem alkoholu,środków lub posiadali przy sobie zakazane substancje.
P.D.W
P.D.W 28.06.2022, 00:08
Trzymaj się bracie!

Pozostałe