Co grozi za brak kasy fiskalnej?

  • 24.06.2022, 10:29
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Co grozi za brak kasy fiskalnej?

Podziel się:

Oceń:

Własna działalność to marzenie wielu, którzy utknęli na etacie, a każdego ranka marzą, aby nie musieć iść do znienawidzonej pracy. Warto jednak pamiętać, że własny sklep lub salon usługowy wiążą się z mnóstwem formalności oraz obowiązków, z których należy się wywiązać, aby pozostać w zgodności z prawem. Jednym z nich jest posiadanie kasy fiskalnej. Sprawdź, kto musi ją mieć i jakie kary grożą za jej brak.

Kto musi posiadać kasę fiskalną?

Jeśli posiadasz firmę i świadczysz usługi lub prowadzisz sprzedaż na rzecz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, to zgodnie z prawem zobligowany jesteś do ewidencjonowania transakcji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej (https://cyfryzacjafirm.pl/kasy-fiskalne-drukarki-fiskalne-terminale-platnicze/). Istnieją jednak okoliczności, zgodnie z którymi można uniknąć tego obowiązku. Ze zwolnienia mogą skorzystać Ci, których obrót w roku podatkowym nie przekroczył 20 000 zł. Bezsprzeczny obowiązek prowadzenia ewidencji bez względu na wielkość obrotu dotyczy podatników, o których mowa w 4 §  Rozporządzenia Ministra Finansów, między innymi dostawców gazu płynnego, sprzętu fotograficznego, komputerów, wyrobów tytoniowych, wód perfumowanych, czy osób wykonujących przeglądy techniczne pojazdów lub świadczących usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Co grozi za brak kasy fiskalnej?

Jeżeli Twoja firma przekroczy obrót 20 tysięcy złotych, to jesteś zobowiązany do zakupu kasy fiskalnej przed upływem dwóch miesięcy, które następują po miesiącu, w którym przekroczyłeś limit. W tym celu warto skorzystać z oferty rzetelnego dostawcy, który w swoim asortymencie posiada urządzenia renomowanych producentów, dzięki czemu wyposażysz swoją firmę w niezawodny sprzęt (https://cyfryzacjafirm.pl/).  Jeśli spóźniono się z uruchomieniem kasy fiskalnej, to właściciel firmy traci prawo do ulgi na zakup kasy. Niezarejestrowana sprzedaż może wiązać się z obowiązkiem zapłaty zobowiązania podatkowego (30% kwoty podatku, który naliczono od rozpoczęcia ewidencji transakcji i obrotu przy pomocy kasy). W przypadku, gdy zaniedbanie to zostanie uznane za przestępstwo skarbowe, to kara grzywny może wynieść nawet 240 stawek dziennych.

Gdy klient prosi o fakturę

Warto pamiętać, że prowadząc działalność gospodarczą, Twoimi klientami będą także inne przedsiębiorstwa. Musisz być przygotowany zarówno do wystawiania paragonu, jak i wydrukowania faktury. Sprawdź ofertę cyfryzacjasklepu.pl i zaopatrz się w urządzenie wielofunkcyjne lub kserokopiarkę (https://cyfryzacjafirm.pl/kserokopiarki/). Obecnie urządzenie wyłącznie z funkcją drukowania nie wystarczy. Kupując sprzęt, zainwestuj w funkcję ksero i skaner, wielokrotnie będzie się bowiem zdarzać, że klient poprosi o elektroniczne przesłanie skanu faktury lub Twoi pracownicy będą potrzebowali skserowanego dokumentu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maks
Maks 27.06.2022, 14:39
Idźcie w pierwszej kolejności do lekarzy i prawników
jacek
jacek 28.06.2022, 07:58
Szukanie pieniędzy w kieszeniach Polaków, żeby mieć ja dla naszych sąsiadów. na rozdawnictwo. Każdy powinien płacić symboliczne podatki, tak jak każdy zdrowy powinien pracować na siebie i swoją rodzinę.

Pozostałe