Defibrylator w Lubichowie. Urządzenie jest intuicyjne i dostępne przez całą dobę

  • 22.06.2022, 10:21
  • redakcja
Defibrylator w Lubichowie. Urządzenie jest intuicyjne i dostępne przez…

Podziel się:

Oceń:

Na budynku sklepu „Andrex” w Lubichowie został umieszczony defibrylator. Urządzenie ratujące życie umieszczone jest w specjalnej podświetlanej i podgrzewanej kapsule. W razie potrzeby skorzystać można z niego o dowolnej porze dnia lub nocy.

Defibrylatory AED to proste i intuicyjne urządzenia, skonstruowane dla osób bez wiedzy medycznej do udzielania pierwszej pomocy. Urządzenia te pozwalają za pomocą trzech prostych symboli i poleceń przeprowadzić nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. Defibrylatory umieszczone w miejscach publicznych pozwalają na przeprowadzenie całego procesu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia, co niejednokrotnie pozwala uratować życie osobie z zatrzymaniem krążenia.
- Ogromne podziękowania dla właścicieli sklepu państwa Janiny i Andrzeja Wryczy za udostępnienie miejsca oraz dla panów Ireneusza i Mateusza Kacała za bezinteresowne zainstalowanie urządzenia - dziękują władze gminy. Zakup defibrylatora został sfinansowany ze środków budżetu gminy.

_redakcja

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 22.06.2022, 19:21
Dobry pomysł

Pozostałe