Od jutra kolejne policyjne działania NURD

  • 21.06.2022, 22:45
  • redakcja
Od jutra kolejne policyjne działania NURD

Podziel się:

Oceń:

Od jutra, przez najbliższe dwa dni policjanci ruchu drogowego z garnizonu pomorskiego prowadzić będą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Genezą tych  policyjnych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. W najbliższą środę  i czwartek większym niż zwykle nadzorem zostaną objęte odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których wcześniej dochodziło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone będą przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych, powinien zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość oraz zwiększyć uwagę.

 

_redakcja

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciekawy
ciekawy 01.07.2022, 17:30
jaki finał tej akcji , ilu vipów i biznesmenków złapano i ukarano ?
Rowerzysta
Rowerzysta 23.06.2022, 09:29
Czy policja w końcu zacznie łapać kobiety pchające wózki dziecięce po ścieżkach rowerowych?
gd
gd 23.06.2022, 10:14
W tym mieście rowerzyści jeżdżą wyłącznie po chodnikach!!! To jest bardzo dziwne...
Ka
Ka 21.06.2022, 23:07
Łapanka za łapanka. Budzet trzeba ratowac.
radar
radar 22.06.2022, 13:37
a posłowie , senatorowie , samorządowcy i politruki nadal bezkarni !!!

Pozostałe