[FOTO] Zniszczyli kawiarniany ogródek i chcieli podpalić domek dla kotów. Sprawcami okazali się nieletni w wieku od 10 do 11 lat

  • 21.06.2022, 12:51
  • redakcja
[FOTO] Zniszczyli kawiarniany ogródek i chcieli podpalić domek dla kotów.… Filemon Kocia Kawiarnia

Podziel się:

Wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych pojawił się wpis jednej z bardziej znanych starogardzkich kawiarni. Jej pracownicy poprosili internautów o pomoc w ustaleniu personaliów trzech małoletnich sprawców, którzy zniszczyli kawiarniany ogródek, próbowali podpalić domek dla kotów, a następnie krzewy nieopodal kancelarii adwokackiej przy ulicy Hallera. Wszystko to działo się pod czujnym okiem kamery. - Na szczęście pogoda nie sprzyja pożarom, bo aż strach pomyśleć, do czego mogłoby dojść – czytamy na profilu Kociej Kawiarni Filemon.

Jak poinformował nas aspirant sztabowy Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd., mundurowi wczoraj wieczorem (w poniedziałek, 20 czerwca) przyjęli w tej sprawie zgłoszenie.
W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili personalia nieletnich sprawców.
Okazało się, że są to chłopcy w wieku od 10 do 11 lat. Wkrótce sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

Niestety, tego typu zachowania wśród najmłodszych są coraz częstsze. Dlatego apelujemy do rodziców i opiekunów o kontrolę nad tym, co i gdzie robią ich pociechy. Warto również rozmawiać o zagrożeniach, ale i o konsekwencjach czynów takich, jak ten opisany wyżej. Na szczęście tym razem nie doszło do dużych zniszczeń, jednak gdyby wybuchł pożar, trudno przewidzieć, jakie byłyby jego skutki.

_redakcja

Zdjęcia (8)

Komentarze (0)


Pozostałe