Już niebawem I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie!

  • 15.06.2022, 21:00
  • redakcja
 Już niebawem I Festiwal Smaków Food Trucków w Gniewie!

Podziel się:

Oceń:

Festiwal Smaków Food Trucków zawita w Gniewie w ramach Gniewinek 2022. Mobilne restauracje będą serwować pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, pierożki jiaozi, a może gruzińskie chinkali? Będzie w czym wybierać!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach od lat przyciągają mieszkańców wielu miast Polski. Nadszedł czas, by odwiedziły także Gniew. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?

W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się
z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków prezentują zupełnie nową jakość.

Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej, ukraińskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko? Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki
z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Dodatkowe informacje znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku - TUTAJ

Festiwal odbędzie się na Placu Grunwaldzkim w dniach od 25 do 26 czerwca
(w sobotę od 12.00 do 23.00, w niedzielę od 12.00 do 20.00). Wstęp wolny.
Partnerami wydarzenia są: Gmina Gniew, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie, Browar Amber.
Patronat medialny nad Festiwalem objęła Gazeta Kociewska i portal Kociewiak.pl.
Koniecznie musicie tam być!

 

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe