Rowerem ze Starogardu do Borówna

  • 17.06.2022, 20:05
  • redakcja
Rowerem ze Starogardu do Borówna

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 12 czerwca, Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował drugi w tym roku Rodzinny Rajd Rowerowy. Celem rajdu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, jak również promocja walorów turystycznych regionu.

W rajdzie wzięli udział nie tylko mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, ale również okolic.
- Trasa rajdu była przez naszych stałych uczestników dobrze znana - prowadziła do Borówna przez okoliczne ścieżki rowerowe i liczyła około 25 kilometrów. Zależało nam, aby trasa i tempo rajdu  sprzyjały wszystkim miłośnikom jednośladów - mówi Paulina Szulc z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd. Najmłodszym uczestnikiem rajdu był 10-letni Adam.
- W połowie trasy zorganizowaliśmy postój przy jeziorze Borówno, nad którym był słodki poczęstunek w postaci kawy i pysznej drożdżówki z owocami oraz słodki arbuz. Dzięki takiej przyjemnej przerwie uczestnicy mieli jeszcze więcej sił na powrót - relacjonuje Paulina Szulc.

Rajd rowerowy to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, ale i zachęta do zbierania kilometrów za pomogą aplikacji Aktywne Miasta. Przypominamy, że w tym roku Starogard po raz kolejny rywalizuje o miano Rowerowej Stolicy Polski.
Jak mówią organizatorzy wydarzenia, tego typu rajdy stały się już tradycją, a kolejny przewidziano na wrzesień tego roku!

_redakcja

Zdjęcia (5)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jola
jola 18.06.2022, 06:19
Można?Można,bez blokowania miasta!

Pozostałe