Bezpieczne lato, bezpieczne wakacje

  • 20.06.2022, 08:50
  • redakcja
Bezpieczne lato, bezpieczne wakacje

Podziel się:

Oceń:

Zbliżają się wakacje. Radosny czas głównie dla dzieci. Wraz z beztroską niestety czyhają także różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu, jak co roku przed rozpoczęciem lata, z inicjatywy Krystyny Kwidzińskiej-Kulas - zastępcy komendanta straży miejskiej, straż miejska tłumaczyła najmłodszym mieszkańcom Starogardu na co uważać i czego unikać, by podczas wypoczynku być bezpiecznym.

Spotkanie edukacyjne pn. „Bezpieczne wakacje”, odbyło się 13 czerwca na sali Kina Sokół. Dzieci obejrzały prezentację na temat zagrożeń podczas wakacji i dowiedziały się jak im zapobiegać lub do nich nie dopuszczać.
Swoje występy na scenie oraz pomysły na to, jak zachować bezpieczeństwo latem zaprezentowało kilka szkół podstawowych: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego, Chrześcijańska Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego.
Dzieci nauczyły się także, w jaki sposób podchodzić do psa, aby było to bezpieczne i nie stwarzało zagrożenia. Czworonożni goście wzbudzili sympatię, a szczenięta z Hodowli Owczarków Niemieckich Długowłosych Nałęczówka FCI skradły dzieciom serca.

 

_redakcja

Zdjęcia (2)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 29.06.2022, 15:59
Fajny artykuł
zzzzzz
zzzzzz 20.06.2022, 15:02
Niedzielna praca w niwecz się obraca,jak mówi przysłowie.To dotyczy poprzedniej wiadomości.

Pozostałe